Osmnáctka "čistých". Pětina ruských atletů získala od mezinárodní federace povolení závodit

25. 1. 2018 11:29
Osmnáct ruských atletů získalo od mezinárodní federace IAAF pro letošní rok status neutrálních sportovců a mohou tak navzdory trvajícímu trestu pro ruský svaz závodit na mezinárodní scéně.
Anželika Sidorovová
Anželika Sidorovová | Foto: Reuters

Lausanne - Povolení už mimo jiné dostala úřadující mistryně světa ve skoku do výšky Marija Lasickeneová, stříbrný výškař z londýnského MS Danil Lysenko či tyčkařka Anželika Sidorovová, halová mistryně Evropy z roku 2015.

IAAF obdržela více než 80 žádostí, které postupně prověřuje, přednostně ale vyřídila uchazeče o start na březnovém halovém mistrovství světa v Birminghamu. Atletům, kteří měli povolení závodit už v minulém roce, stačí zjednodušená žádost o prodloužení.

Zákaz startů ruských závodníků v mezinárodních soutěžích trvá už od listopadu 2015, kdy IAAF suspendovala kvůli státem podporovanému dopingovému programu celý ruský svaz. Naposledy IAAF distanc prodloužila vloni v listopadu. Dál ale platí, že atleti, kteří prokážou, že byli delší dobu testováni mimo ruský antidopingový systém, mohou závodit jako neutrální sportovci.

před 41 minutami

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.