Osmnáct! Basketbalisté Golden State dál kráčí NBA bez prohry

29. 11. 2015 9:15
Hráči Golden State Warriors prodloužili rekordní vítěznou sérii v úvodu basketbalové NBA už na osmnáct zápasů. Do poslední čtvrtiny přitom nenastoupil nejlepší střelec ligy Stephen Curry. Trenér ho nechal odpočívat.
Draymond Green z týmu Golden State Warriors.
Draymond Green z týmu Golden State Warriors. | Foto: Reuters

Oakland - Basketbalisté Golden State nadále kralují NBA bez jediné porážky. Rekordní šňůru vítězství v úvodu sezony prodloužili úřadující šampioni o osmnácté v sobotu, kdy na domácí palubovce porazili Sacramento 120:101.

Nový ročník zatím pro Warriors probíhá tak skvěle, že si v sobotním duelu mohli dovolit šetřit nejlepšího střelce týmu i celé ligy Stephena Curryho. Poslední čtvrtinu už strávil na lavičce, odehrál necelých 30 minut a skončil "jen" na 19 bodech.

Překonají Warriors další rekord?

"Jsem si jistý, že se to Stephovi nelíbilo. Ale my trenéři a realizační tým jsme nadšeni, že ho můžeme nechat odpočinout," řekl kouč Luke Walton, jenž dočasně zastupuje hlavního trenéra Steva Kerryho zotavujícího se po operaci zad.

Curry, nejužitečnější hráč minulé sezony, vede tabulku střelců NBA s průměrem 32,6 bodu. Další z lídrů týmu Draymond Green dosáhl podruhé za sebou na triple-double, tentokrát za 13 bodů, 11 doskoků a 12 asistencí.

Včetně závěru minulé sezony drží Warriors vítěznou sérii už 22 utkání. S tímto číslem jim patří dělené třetí místo v ligové historii. Nejdéle neporaženi zůstali basketbalisté Los Angeles Lakers v sezoně 1971/72 s 33 výhrami v řadě. Druhé je Miami se sedmadvaceti z ročníku 2012/13.