Oslabený Cleveland zaskočil Charlotte a má druhou výhru

14. 11. 2018 8:23
Navzdory výrazně oslabené sestavě basketbalisté Clevelandu porazili v NBA Charlotte jasně 113:89 a připsali si teprve druhou výhru v sezoně. Obhájci titulu Golden State Warriors i bez zraněného Stephena Curryho zvítězili nad Atlantou 110:103.
Cleveland Cavaliers (Rodney Hood) versus Charlotte Hornets (Jeremy Lamb)
Cleveland Cavaliers (Rodney Hood) versus Charlotte Hornets (Jeremy Lamb) | Foto: Reuters

Clevelandu chyběli v úterním utkání Kevin Love, George Hill, Kyle Korver a Cedi Osman, Hornets však roli favorita za této situace nezvládli. Cavaliers vedli až o 25 bodů a ve třináctém zápase v sezoně vybojovali druhé vítězství.

O velký přísun bodů se postarali náhradníci Jordan Clarkson, autor 24 bodů, a David Nwaba s 18 body. Pivot základní sestavy Tristan Thompson k 11 bodům připojil 21 doskoků. Domácí měli úspěšnost střelby 53 procent, zatímco hosté pouze 34,7. Nejlepším střelcem Charlotte byl Jeremy Lamb s 22 body. Trápil se Kemba Walker, který proměnil jen dvě z 16 střel z pole a zůstal na sedmi bodech.

Golden State při absenci Curryho táhl Kevin Durant, který dal 29 bodů. Klay Thompson připojil 24 bodů. Za Atlantu dal 22 bodů Taurean Prince. Pouze na čtyřech bodech zůstal Trae Young.

Basketbalisté Denveru ještě v poločase vedli o bod nad Houstonem, jenže hostující Rockets ovládli třetí čtvrtinu 32:21 a svůj náskok v závěru uhlídali. Houston se tak dostal na bilanci šesti výher a sedmi porážek. Denver má devět výher a pět proher, což mu stačí na třetí místo v Západní konferenci.

Nejlepším střelcem Rockets byl s 24 body pivot Clint Capela, 22 bodů a 11 asistencí nasbíral James Harden, 21 bodů dal Chris Paul. Nuggets vedl s 19 body náhradník Monte Morris.

Výsledky NBA:

Cleveland - Charlotte 113:89, Denver - Houston 99:109, Golden State - Atlanta 110:103.