Ortiz přišel o žlučník. Klub přepravil postřelenou hvězdu k další operaci do Bostonu

ČTK ČTK
11. 6. 2019 19:20
Bývalá hvězda baseballové MLB David Ortiz se podrobil už v Bostonu další operaci a po střelném zranění již přišel o žlučník a část střeva. Trojnásobný vítěz Světové série zůstane nejméně další dva dny na jednotce intenzivní péče.
David Ortiz, pálkař MLB, Boston
David Ortiz, pálkař MLB, Boston | Foto: Reuters

Třiačtyřicetiletý někdejší pálkař byl postřelen v neděli večer v rodné Dominikánské republice a klub Red Sox své někdejší opoře zařídil v pondělí převoz do bostonské nemocnice, kde podstoupil další operaci. Střelec Ortize v baru v Santo Domingu zasáhl zezadu zblízka do spodní části zad. Policie ho zadržela, nejprve však osazenstvo baru mladíka zbilo do krve.

Slavný baseballista strávil v MLB dvacet sezon, z toho čtrnáct v Bostonu. Red Sox pomohl vyhrát Světovou sérii v letech 2004, 2007 a 2013, kdy byl také vyhlášen jejím nejlepším hráčem. Autor 541 homerunů ukončil kariéru před třemi lety.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Voda by měla patřit státu, myslí si Toman

Vlastníkem vodárenských nádrží by měl být jen stát nebo samosprávy, řekl na briefingu ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Podobně by tomu mělo být u vodárenské infrastruktury. Nezcizitelnost vodárenských nádrží by zaručil samostatný ústavní zákon na ochranu vody, dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy