Orság překonal 40 let starý český rekord v nadhozu

ČTK ČTK
15. 10. 2017 12:18
Jiří Orság překonal 40 let starý český rekord v nadhozu. Při sobotním závěrečném kole vzpěračské ligy družstev v Sokolově pokořil 243 kilogramů a o půl kilogramu vylepšil výkon, který držel od listopadu 1976 Jan Nagy.
Jiří Orság na OH 2016
Jiří Orság na OH 2016 | Foto: Reuters

Sokolov - "Konečně jsem pokořil náš absolutní rekord, je to super. Zkoušel jsem to třikrát v životě a třikrát jsem to nedal. Nebylo to tedy do třetice, ale do čtvrtice všeho dobrého. Klaplo to," řekl Deníku osmadvacetiletý Orság, osmý muž loňských olympijských her v Riu de Janeiro v nejtěžší váhové kategorii.

V Sokolově přitom v barvách domácího Baníku nenastupoval v ideálním rozpoložení. "Tři dny jsem byl nemocný, doufal jsem, že se alespoň nějak vyležím a nějak to vyjde. V trhu jsem měl v plánu více, dopadlo to ale docela blbě. V nadhozu ale byla síla kterou mám, i přes nemoc, znát. Nevytratila se," dodal.

Vrcholem sezony pro Orsága bude mistrovství světa v Anaheimu na začátku prosince. Věří, že rekord v nadhozu ještě může posunout. "Letos padne 250. Věřím tomu!" napsal na facebooku.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

EU a USA uvalily sankce na ruské činitele kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské představitele za uvěznění opozičního vůdce Alexeje Navalného a potlačování pokojných protestů. Mezi vysoce postavenými činiteli, k jejichž potrestání unie vůbec poprvé využila nový globální sankční režim, je i generální prokurátor Igor Krasnov či hlavní vyšetřovatel Alexandr Bastrykin.

Sankce v úterý uvalily na několik Rusů a podniků i Spojené státy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy