"Orel Eddie" slaví padesátiny. A plánuje skákat v Ga-Pa

ČTK ČTK
5. 12. 2013 11:51
Populární outsider Michael "Eddie" Edwards se ani v padesáti letech nehodlá vzdát své lásky skoků na lyžích
Takhle si skočil Eddie Edwards v Ga-Pa před 24 lety. Teď se na místo činu chystá znovu. | Video: Sport

Berlín - Populární outsider Michael "Eddie" Edwards se ani v padesáti letech nehodlá vzdát své lásky skoků na lyžích. Britský olympionik, jenž kvůli extrémně krátkým skokům dostal ironickou přezdívku "Orel", se představí jako předskokan v novoročním závodu Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu.

"Chci to udělat, než pro mě bude z fyzického hlediska pozdě. Tohle je má poslední šance vidět, zda na to ještě mám," řekl deníku Gloucestershire Echo Edwards, jenž se proslavil během olympijských her v Calgary 1988.

Otec dvou dětí, který dnes slaví padesáté narozeniny, už dávno nemá knírek a neforemné brýle z dob své největší slávy, stále je však v Británii celebritou a udržuje se ve formě. Letos například vyhrál televizní soutěž, v níž osobnosti závodily ve skocích do vody.

Svůj návrat na můstky nebere Edwards na lehkou váhu. "Přemýšlím o riziku a o všem, co se může stát," dodal jeden z nejslavnějších olympijských "exotů", který slaví padesáté narozeniny dnes.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Odstranění Koněvovy sochy neporušuje žádnou smlouvu s Ruskem

Odstranění sochy sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva z náměstí Interbrigády v Praze 6 neporušuje žádnou z česko-ruských smluv, uvedlo ministerstvo zahraničí. Nový ruský zákon, který trestá poškozování válečných pomníků, nechtělo komentovat. Jeho obsah detailně nezná. Na základě zákona navrhl ruský ministr obrany Sergej Šojgu trestní stíhání lidí, kteří sochu nechali odstranit. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář vyzval českou diplomacii, aby se proti tomu ohradila.

Koněvovu sochu odstranila radnice Prahy 6 minulý pátek. Ruské velvyslanectví se proti tomu ohradilo a poslalo protestní nótu českému ministerstvu zahraničí. Na českou ambasádu v Moskvě následně zaútočila skupina extremistů, Česko rovněž reagovalo protestní nótou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy