Sport se vrací. Dostihy v Česku začnou už za dva týdny, sezona odstartuje v Mostě

ČTK ČTK
3. 5. 2020 10:47
Po dalším uvolnění vládních opatření proti šíření koronaviru se v pondělí 18. května v Mostě rozběhne dostihová sezona. Hlavním dostihem mítinku bude Memoriál Rudolfa Deyla.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

"Vzhledem k maximálnímu povolenému počtu účastníků bude sezona zahájena bez přítomnosti diváků a majitelů," uvedl Jockey Club ČR.

Vláda tento týden rozhodla, že od 11. května bude možné pořádat akce s účastí maximálně sto lidí za dodržení patřičných hygienických a bezpečnostních opatření. Konkrétní informace o těchto opatřeních během dostihů zveřejní Jockey Club ČR v pondělí, kdy oznámí rovněž termíny úvodních osmi dostihových dnů.

Dostihová sezona měla původně začít 5. dubna mítinkem v pražské Velké Chuchli s tradičním vrcholem v podobě Gomba handicapu. O dalším víkendu byl v plánu mostecký mítink s Memoriálem Rudolfa Deyla, který nakonec obstará úvod sezony.

Již v pondělí 4. května chtěli znovu začít s dostihy v sousedním Německu, plánovaný mítink v Dortmundu však pořadatelé v sobotu odřekli. Čekají na další kroky vlády, která má o uvolňování restrikcí jednat v úterý.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

EU a USA uvalily sankce na ruské činitele kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské představitele za uvěznění opozičního vůdce Alexeje Navalného a potlačování pokojných protestů. Mezi vysoce postavenými činiteli, k jejichž potrestání unie vůbec poprvé využila nový globální sankční režim, je i generální prokurátor Igor Krasnov či hlavní vyšetřovatel Alexandr Bastrykin.

Sankce v úterý uvalily na několik Rusů a podniků i Spojené státy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy