Lezec Ondra překonal zánět v zápěstí. Sezonu zahájil vyhranou kvalifikací

ČTK ČTK
12. 7. 2019 18:28
Adam Ondra vstoupil do Světového poháru v lezení na obtížnost nejlepším možným způsobem, i když ho v poslední době omezoval zánět v zápěstí. V Chamonix bývalý mistr světa vyhrál kvalifikaci. Martin Stráník z ní postoupil ze sedmého místa, naopak Jan Kříž nenavázal na bronz z předchozího závodu v lezení na rychlost.
Adam Ondra
Adam Ondra | Foto: Lukáš Bíba

Šestadvacetiletý Ondra zahájil seriál v obtížnosti později kvůli zánětu v levé ruce. Rodák z Brna, jenž by měl být za rok v Tokiu českou medailovou nadějí při olympijské premiéře v kombinaci, jako jediný dolezl obě kvalifikační cesty až na vrchol, takzvaný top.

Semifinále a finále jsou na programu v sobotu. V lezení na rychlost zůstal Kříž dvě místa za postupem a po bronzu z minulého SP ve švýcarském Villars obsadil 18. místo.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

Na pole mezi obcemi Olšany u Prostějova a Lutín se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. "Třiapadesátiletý pilot cizí státní příslušnosti pád stroje startujícího v zahraničí nepřežil," uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek s tím, že pilot v letadle cestoval sám. Příčiny a okolnosti budou vyšetřovat prostějovští kriminalisté ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. V Olomouckém kraji jde za poslední týden o druhou nehodu ultralehkého letadla. Minulý čtvrtek ultralight havaroval na Šumpersku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy