Lezec Ondra překonal zánět v zápěstí. Sezonu zahájil vyhranou kvalifikací

ČTK ČTK
12. 7. 2019 18:28
Adam Ondra vstoupil do Světového poháru v lezení na obtížnost nejlepším možným způsobem, i když ho v poslední době omezoval zánět v zápěstí. V Chamonix bývalý mistr světa vyhrál kvalifikaci. Martin Stráník z ní postoupil ze sedmého místa, naopak Jan Kříž nenavázal na bronz z předchozího závodu v lezení na rychlost.
Adam Ondra
Adam Ondra | Foto: Lukáš Bíba

Šestadvacetiletý Ondra zahájil seriál v obtížnosti později kvůli zánětu v levé ruce. Rodák z Brna, jenž by měl být za rok v Tokiu českou medailovou nadějí při olympijské premiéře v kombinaci, jako jediný dolezl obě kvalifikační cesty až na vrchol, takzvaný top.

Semifinále a finále jsou na programu v sobotu. V lezení na rychlost zůstal Kříž dvě místa za postupem a po bronzu z minulého SP ve švýcarském Villars obsadil 18. místo.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy