Olympijské tragédie. Není důležité zvítězit, ale přežít

Takto se pokoušeli organizátoři Her ve Vancouveru oživovat gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho.
Bohužel to nebyla první tragédie v ledovém korytu na zimních hrách. V roce 1964 v Innsbrucku totiž zemřel britský sáňkař s polskými kořeny Kazimierz Kay-Skrzypeski,  který rovněž ještě před slavnostním zahájením her při premiéře sáňkařů na hrách vyletěl při tréninku z koryta přímo mezi stromy a na místě byl mrtev.
Na stejných Hrách rovněž ještě před Zahajovacím ceremoniálem utrpěl při tréninku smrtelná zranění i australský sjezdař Ross Milne, který se ve vysoké rychlosti neudržel na sjezdovce a po nárazu hlavou na skálu zemřel.
Smrtelná zranění na sjezdovce utrpěl i na Hrách v Albertville v roce 1992 Švýcar Nicolas Bochatay, který v premiéře rychlostního lyžování narazil v plné rychlosti do sněžného skútru.
Tragédie se stala i před Hrami v Soči. Bývalý kouč zápasníků Vadim Gorbenko prodělal srdeční infarkt poté, co se v prosinci zúčastnil štafety s pochodní, a na jeho následky zemřel. Třiasedmdesátiletý Gorbenko si po ujití 150 metrů s pochodní v rodném městě Kurgan v západní Sibiři stěžoval na nevolnost.
Foto: AP
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
9. 2. 2014 11:00
Připomeňte si v naší fotogalerii, jaké tragédie postihly dění pod olympijskými kruhy.

Praha - Když před čtyřmi roky na olympijských hrách ve Vancouveru ještě před Zahajovacím ceremoniálem tragicky zemřel gruzínský sáňkař Nodar Kumaritašvili, zahalil se úvodní ceremoniál do temného hávu a minimálně první týden Her byl touto tragédií velmi poznamenán.

Připomeňte si v naší fotogalerii, jaké další tragédie postihly dění pod olympijskými kruhy.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Při pádu z okna kladenské školy dnes zemřela dívka, okolnosti neštěstí vyšetřuje policie

Při pádu z okna kladenské školy v Moskevské ulici dnes ráno zemřela mladistvá dívka. Příčinu a okolnosti neštěstí vyšetřují policisté, řekla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Záchranné složky na místo vyjížděly po 7:00. "Vzhledem k citlivosti případu nebudeme sdělovat další podrobnosti ani věk dívky," uvedla mluvčí.

Na místě zasahovala i záchranná služba. Přes veškerou snahu záchranářů dívka svým zraněním na místě podlehla, uvedla mluvčí Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech, tvoří se kolony

Dva kamiony uvízly dne ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit. Na uvolnění druhého se pracuje. Policisté na místě řídí dopravu kyvadlově. Vznikají ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Ve Francii obžalovali čtyři policisty kvůli zbití černocha, tvrdili, že je sám napadl

Pařížská prokuratura obžalovala čtyři policisty podezřelé z fyzického napadení hudebního producenta černé pleti. S odvoláním na justiční zdroje o tom dnes informovala agentura AFP. Dva z obžalovaných podle ní zůstanou ve vazbě, dva budou pod dohledem čekat na proces na svobodě.

Incident v 17. pařížském obvodu, kvůli kterému čelí policisté obžalobě, se odehrál v sobotu 21. listopadu. Hudební producent Michel Zecler uvádí, že šel po ulici bez roušky, která je povinná kvůli šíření koronaviru. Když spatřil policejní auto, vešel do domu, ve kterém je nahrávací studio, aby se vyhnul pokutě. Policisté pak podle něj vstoupili za ním, k čemuž neměli oprávnění, a začali ho bít.

Trojice strážníků zpočátku tvrdila, že je Zecler napadl. Záběry z kamery, kterou ve čtvrtek zveřejnil server Loopsider, ale ukazují brutální zásah policistů proti Zeclerovi. Čtvrtý policista, který přišel jako posila, vhodil do nahrávacího studia slzný granát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy