Olympijské tragédie. Není důležité zvítězit, ale přežít

Takto se pokoušeli organizátoři Her ve Vancouveru oživovat gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho.
Bohužel to nebyla první tragédie v ledovém korytu na zimních hrách. V roce 1964 v Innsbrucku totiž zemřel britský sáňkař s polskými kořeny Kazimierz Kay-Skrzypeski,  který rovněž ještě před slavnostním zahájením her při premiéře sáňkařů na hrách vyletěl při tréninku z koryta přímo mezi stromy a na místě byl mrtev.
Na stejných Hrách rovněž ještě před Zahajovacím ceremoniálem utrpěl při tréninku smrtelná zranění i australský sjezdař Ross Milne, který se ve vysoké rychlosti neudržel na sjezdovce a po nárazu hlavou na skálu zemřel.
Smrtelná zranění na sjezdovce utrpěl i na Hrách v Albertville v roce 1992 Švýcar Nicolas Bochatay, který v premiéře rychlostního lyžování narazil v plné rychlosti do sněžného skútru.
Tragédie se stala i před Hrami v Soči. Bývalý kouč zápasníků Vadim Gorbenko prodělal srdeční infarkt poté, co se v prosinci zúčastnil štafety s pochodní, a na jeho následky zemřel. Třiasedmdesátiletý Gorbenko si po ujití 150 metrů s pochodní v rodném městě Kurgan v západní Sibiři stěžoval na nevolnost.
Foto: AP
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
9. 2. 2014 11:00
Připomeňte si v naší fotogalerii, jaké tragédie postihly dění pod olympijskými kruhy.

Praha - Když před čtyřmi roky na olympijských hrách ve Vancouveru ještě před Zahajovacím ceremoniálem tragicky zemřel gruzínský sáňkař Nodar Kumaritašvili, zahalil se úvodní ceremoniál do temného hávu a minimálně první týden Her byl touto tragédií velmi poznamenán.

Připomeňte si v naší fotogalerii, jaké další tragédie postihly dění pod olympijskými kruhy.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy