Olomoucké drama rozhodl strhující finiš českého jezdce. Tohle byla parkurová show

Prohlédněte si nejlepší fotky z víkendového Světového poháru v Olomouci, který  korunoval dominantní výhrou český parkurový jezdec Aleš Opatrný.
"Vyhrát před tímhle domácím publikem, to je teda něco! Vždycky, když tady vjedu do kolbiště, nakopne mě to na dvě stě procent. Je to skvělý pocit," vyprávěl nejlepší parkurový jezdec Aleš Opatrný poté, co naprosto dominantním způsobem ovládl hlavní závod Světového poháru v Olomouci. Více než prémie 10 tisíc eur jej těšila euforie narvaných tribun, kterou jeho jízda vyvolala. Podívejte se dál...
Aleš Opatrný oslavných koleček se svým koněm Dimarem obkroužil nejvíce. Nejlepší český jezdec označil vítězství v Olomouci za jedno z nejkrásnějších v kariéře.
V základním kole tříhvězdičkového závodu Světového poháru nastoupilo padesát dvojic ze dvou desítek zemí, z toho pět českých. Do závěrečného rozeskakování ale postoupilo jen šest jezdců.
Němec Peter Schumacher totiž postavil velice obtížný parkur, dvě z patnácti překážek byly vysoké 160 centimetrů.
Foto: Dalibor Sosna
Krásní koně, strhující výkony a velká česká radost. Takové bylo čtyřdenní zápolení v parkuru v rámci Světového poháru v Olomouci, který korunovala obrovská euforie. Nejlepší český jezdec Aleš Opatrný totiž v hlavním závodě Grad Prix doslova dominoval a v dramatickém finiši projel cílem s dvouvteřinovým náskokem. Podívejte se na nejkrásnější fotky z parkurové show a připomeňte si velké české vítězství.
 

Právě se děje

před 58 minutami

Francouzský parlament schválil bezpečnostní zákon, který se týká natáčení policistů

Francouzští zákonodárci ve čtvrtek definitivně schválili návrh zákona o veřejné bezpečnosti, kvůli kterému se ve Francii v posledních měsících opakovaně protestovalo. Konečný souhlas udělila dolní komora parlamentu po úpravě ustanovení týkajícího se zveřejňování záběrů s policisty.

V Národním shromáždění, které ovládá strana francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, opatření prošlo poměrem 75 hlasů ku 33. Podle agentury AFP se nehlasovalo v tak vypjaté atmosféře jako při prvním čtení zákona. Senát už jej odsouhlasil dříve.

Autoři návrhu ve snaze zmírnit odpor veřejnosti pozměnili nejvíce kritizovaný paragraf, který původně kriminalizoval zveřejňování snímků policie s úmyslem strážcům zákona ublížit. Upravená verze počítá s pokutou a až pětiletým odnětím svobody pro ty, kdo by pomáhali identifikovat aktivního člena bezpečnostních složek "se zjevným záměrem" způsobit újmu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy