"Dejte mi pořádného soupeře." Vémola dominoval, Pudilová zápasila v emocích

Karlos Vémola po vítězství nad Václavem Mikuláškem.
Sobotní galavečer v Brně, to však nebyly jen zápasy Vémoly a Pudilové. Slovák Samuel "Pirát" Krištovič porazil Poláka Mateusze Strzelczyka v druhém kole TKO. "Pirát" byl 488 dní bez zápasu MMA.
Filip Macek se měřil s Jerrym Kvarnströmem.
Tato Primera porazil Andreje Kalašníka na body. Šlo o překvapení večera.
Matúš Juráček zdolal Jana Širokého ve třetím kole TKO, kdy rozhodčí trochu necitlivě předčasně ukončil zápas.
Foto: Oktagon MMA
Oktagon MMA, Dalibor Sosna
6. 12. 2020 17:44
Hlavními hvězdami sobotního galavečera organizace Oktagon v Brně byli Karlos Vémola a Lucie Pudilová. Oba bojovníci MMA své zápasy zvládli vítězně. Podívejte se na fotografie nejen z nich.
 

Právě se děje

před 44 minutami

Zbrojařská firma Imex Group podala kvůli Vrběticím další podněty týkající se Jana Švejdara

Ostravská zbrojařská společnost Imex Group podala kvůli kauze Vrbětice další dva podněty týkající se policejního prezidenta Jana Švejdara. Za firmu o tom informoval právník Radek Ondruš. Podle něj může být účast Švejdara na schůzce s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) posuzována jako kázeňský přestupek či trestný čin. Firma Imex Group měla ve Vrběticích pronajaté sklady, které v roce 2014 vybuchly.

Ondruš už 2. května na Švejdara podal trestní oznámení související s poskytováním informací prezidentovi republiky. Ve čtvrtek pak za Imex podal Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) podnět týkající se schůzky u Hamáčka.

"Účast policejního prezidenta na jednání s Hamáčkem může být posuzována jako kázeňský přestupek, protože tam neměl co dělat. Pokud se prokáže, že to, co napsal Janek Kroupa (na serveru Seznam Zprávy), je pravda, pak by se jednalo o trestný čin," uvedl Ondruš. Dodal, že situace má ještě jeden aspekt. "A to ten, že policejní rezident v případě, že se mohlo jednat o trestný čin, nesplnil ohlašovací povinnost," uvedl Ondruš.

Na schůzce se řešila Hamáčkova cesta do Ruska, Hamáček podle serveru Seznam Zprávy plánoval "výměnu mezinárodního skandálu" kolem Vrbětic za dodávky vakcíny proti covidu-19 Sputnik V. Okolnostmi jeho neuskutečněné cesty do Moskvy se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Hamáček informace serveru odmítá a plánuje se bránit soudně i trestním oznámením, server na svých informacích trvá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy