Oklahoma přestřílela Milwaukee, rozhodl Westbrook a Durant

30. 12. 2015 8:52
Oklahoma přestřílela Milwaukee v poměru 131:122. Oklahomu k vítězství dovedlo zejména Russell Westbrook a Kevin Durant, kteří zatížili konto soupeře dohromady 53 body. Lebron James dovedl svůj Cleveland k výhře 34 body.
Lebron James znovu ukázal jak je pro Cleveland důležitý
Lebron James znovu ukázal jak je pro Cleveland důležitý | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Oklahomy porazili v NBA Milwaukee v přestřelce 131:122. Russell Westbrook přispěl k výhře 27 body, Kevin Durant dal o bod méně. Ofenzivní podívanou viděli i fanoušci v Houstonu, kde domácí Rockets podlehli Atlantě 115:121.

Durant proměnil jen šest z 18 pokusů z pole, ale byl bezchybný z čáry trestného hodu (13/13). Westbrook měl pět ztrát, a tak si obě hvězdy Oklahomy pochvalovaly příspěvek hráčů z lavičky. Nováček Cameron Payne stihl za patnáct minut na hřišti 16 bodů, turecký pivot Enes Kanter přidal 23 bodů.

"Druhá pětka nás zachránila. První nehrála tak dobře, druhá nastoupila a vzala to za nás," řekl po utkání Durant.

Bucks nestačilo 36 bodů Khrise Middletona, Jannis Antetokunmpo nastřílel 27 bodů.

Atlanta mocně dotahovala

Atlanta prohrávala v Houstonu až o 19 bodů. Hawks v prvním poločase inkasovali 71 bodů, ale pak se zlepšili. V poslední části jim pomohla strategie rychlých faulů na Dwighta Howarda a Clinta Capelu. Ti měli při trestných hodech nízkou úspěšnost a Atlanta se přiblížila na rozdíl jediného bodu. Posledních 72 vteřin zápasu ovládla 9:0.

Hawks se vyrovnali i s dalším trápením ostrostřelce Kylea Korvera, který v pondělí minul osm trojkových pokusů a tentokrát předvedl deset neúspěšných trojek. V loňské sezoně přitom byl nejpřesnějším trojkařem v soutěži. K výhře tak nejvíce pomohlo 30 bodů a 14 doskoků Ala Horforda, 26 bodů přidal Kent Bazemore. Houston vedl s 30 body a 16 doskoky Dwight Howard.

James zaznamenal třetinu bodů svého týmu

LeBron James dovedl Cleveland 34 body k výhře v Denveru 93:87. Nuggets, kteří prohráli pošesté z posledních sedmi zápasů, držel ve hře Will Barton s 29 body.

V Memphisu rozhodlo prodloužení

Memphis udolal Miami 99:90 po prodloužení. V přidané pětiminutovce zářil Marc Gasol, který v ní nastřílel sedm ze svých 23 bodů, přestože dohrával se zraněním kotníku. V dresu Miami dal 22 bodů Chris Bosh, který na konci normální hrací doby neuspěl s pokusem o vítěznou střelu.

NBA:

Denver - Cleveland 87:93, Houston - Atlanta 115:121, Memphis - Miami 99:90 po prodl., New York - Detroit 108:96, Oklahoma City - Milwaukee 131:123.

4. Denver 32 12 20 37,5
5. Minnesota 31 11 20 35,5