Oklahoma porazila Knicks až v prodloužení. Durant se blýskl 44 body

27. 1. 2016 8:40
Kevin Durant nastřílel v prodloužení sedm ze svých 44 bodů a dovedl basketbalisty Oklahomy City k vítězství 128:122 nad New York Knicks.
Kevin Durant.
Kevin Durant. | Foto: Reuters

New York - Kevin Durant nastřílel v prodloužení sedm ze svých 44 bodů a dovedl basketbalisty Oklahomy City k vítězství 128:122 nad New York Knicks. Dirk Nowitzki přesnou střelou dvě sekundy před koncem zařídil v úterním programu NBA výhru Dallasu na hřišti Los Angeles Lakers 92:90.

Knicks nastoupili bez Carmela Anthonyho, jehož do hry nepustily problémy s kolenem. I bez něj domácí drželi šanci na vítězství, ale Kevin Durant 16 sekund před koncem základní hrací doby vyrovnal. V prodloužení už měli hosté navrch, Durant v závěru pojistil vítězství Thunder čtyřmi trestnými hody za sebou.

"V takových situacích musíte zachovat klid. V nejhorším případě prostě prohrajete," řekl sedmadvacetiletý střelec, který k sezonnímu maximu 44 bodů přidal 14 doskoků. Durantův spoluhráč Russell Westbrook k výhře hostů přispěl 30 body, deseti asistencemi a osmi doskoky.

Na poslední střet Bryanta s Nowitzkim nedošlo

V Los Angeles se naposledy v kariéře měli střetnout Kobe Bryant a Nowitzki, zraněné Bryantovo rameno ale jejich 50. vzájemnému utkání zabránilo. Nowitzki v poslední čtvrtině nastřílel osm ze svých 13 bodů včetně vítězné střely dvě sekundy před koncem. Mavericks porazili Lakers podesáté v řadě.

Los Angeles Clippers zvítězili na hřišti Indiany 91:89. K výhře je dovedl Chris Paul, jenž dal v druhé půli devatenáct ze svých 26 bodů. Pacers nestačilo 31 bodů Paula George.

DeMarcus Cousins v předchozích dvou utkáních nastřílel dohromady 104 bodů, tentokrát ale minul sedmnáct z 21 pokusů z pole a zůstal na 17 bodech. Jeho Sacramento podlehlo Portlandu 97:112.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Miami 98:102, Indiana - LA Clippers 89:91, LA Lakers - Dallas 90:92, Milwaukee - Orlando 107:100, New York - Oklahoma City 122:128 po prodl., Philadelphia - Phoenix 113:103, Portland - Sacramento 112:97, Toronto - Washington 106:89.

4. Denver 45 17 28 37,8
5. Minnesota 46 14 32 30,4