4. 4. 2015 10:18
Výsledky pátečních zápasů NBA.
Memphis Russella Westbrooka,z Oklahomy výborně bránil.
Memphis Russella Westbrooka,z Oklahomy výborně bránil. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Oklahomy City podlehli v pátečním programu NBA Memphisu 92:100 a po výhře New Orleans v Sacramentu 101:95 mají na osmém místě Západní konference před Pelicans už jen minimální náskok.

Memphis výborně bránil Russella Westbrooka, na kterého nasadil Jeffa Greena a tomu se podařilo lídrovi Thunder zápas pořádně znepříjemnit. V první čtvrtině dal hostující rozehrávač dvanáct bodů, ale pak ho začal bránit Green a Westbrook už do konce přidal jen šest bodů. Celkem trefil jen pět z dvaceti střel.

Grizzlies ještě v prvním poločase ztráceli, ale třetí čtvrtinu zakončili devíti body v řadě a mírný náskok už nepustili. Green ke skvělé obraně přidal ještě 22 bodů. "Nechtěl jsem, abychom Westbrooka bránili nějak speciálně, ale po první čtvrtině jsme změnili názor," řekl trenér vítězů Dave Joerger.

Porážky Oklahomy využili hráči New Orleans, kteří po boji zdolali Sacramento 101:95. Pelicans vedli ve třetí čtvrtině o osmnáct bodů, ale v závěru se museli o výhru obávat, protože se ke skvělému výkonu rozehrál DaMarcus Cousins. Pivot Kings zaznamenal druhý triple double za sebou za 24 bodů, 20 doskoků a 13 asistencí.

"Sledovali jsme při zápase obrazovku nad hřištěm, vždycky když se tam objevovaly výsledky z dalších zápasů. Jsme moc rádi za výhru Memphisu, ale my jsme k tomu přispěli svým dílem," řekl nejlepší střelec vítězného týmu Eric Gordon, autor 21 bodů.

Hráči Portlandu si hladce poradili s Lakers 107:77 a pojistili si prvenství v Severozápadní divizi. Zato celek z Los Angeles je na druhém pólu tabulky Západní konference a padesátou pátou porážkou vyrovnal klubový rekord. K výhře Blazers přispěl osobním rekordem 27 bodů C.J. McCollum, tentýž počet nastřílel na druhé straně nováček Jordan Clarkson.

Ve skvělé formě hrají v posledních zápasech hráči Brooklynu. Zvítězili pošesté za sebou, když si poradili 114:109 s Torontem a na sedmém místě Východní konference se blíží postupu do play off. Deron Williams odehrál nejlepší zápas v sezoně s 31 body, Brook Lopez přidal 30 bodů a 17 doskoků.

NBA:

Boston - Milwaukee 101:110, Brooklyn - Toronto 114:109, Chicago - Detroit 88:82, Indiana - Charlotte 93:74, LA Lakers - Portland 77:107, Memphis - Oklahoma City 100:92, Minnesota - Orlando 84:97, Sacramento - New Orleans 95:101, San Antonio - Denver 123:93, Washington - New York 101:87.

4. Denver 76 28 48 36,8
5. Minnesota 76 16 60 21,1

Pacifická divize:

1. z-Golden State 75 62 13 82,7
2. x-LA Clippers 76 50 26 65,8
3. Phoenix 76 38 38 50,0
4. Sacramento 75 26 49 34,7
5. LA Lakers 75 20 55 26,7

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play of, "y" znamená jisté prvenství v divizi, "z" jisté vítězství v konferenci.