Kvůli dopingovým aférám z minulosti se na olympiádě v Riu nepředstaví vzpěrači tří zemí

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 6. 2016 0:20
Vzpěrači Ruska, Běloruska a Kazachstánu se nesmí zúčastnit nadcházejících olympijských her v brazilském Riu de Janeiru. Mezinárodní federace IWF je dnes potrestala za tři a více pozitivních dopingových vzorků z let 2008 až 2012.
Doping (ilustrační foto)
Doping (ilustrační foto) | Foto: ČTK

Tbilisi - Na olympijských hrách v Riu de Janeiro nebudou startovat vzpěrači Ruska, Běloruska a Kazachstánu. Mezinárodní federace IWF je dnes na zasedání v Tbilisi potrestala za tři nebo více pozitivních dopingových testů při nových analýzách vzorků z her v letech 2008 a 2012.

Všechny tři země byly na rok vyloučeny z mezinárodních soutěží. Po letošním přezkoumání vzorků z dvou předchozích olympiád informovala IWF celkem o 17 pozitivních výsledcích.

Za dopingové prohřešky svých vzpěračů přišly po jednání v Tbilisi o jedno až dvě účastnická místa v Riu reprezentace Ázerbájdžánu, Moldavska a KLDR. Už dříve byly takto potrestány také Rumunsko a Uzbekistán.

Minulý týden potvrdila mezinárodní atletická federace IAAF pokračující trest pro ruské atlety, kteří kvůli rozsáhlému dopingovému skandálu rovněž nesmějí závodit v Riu. V úterý MOV uvedl, že o startu všech ruských a keňských sportovců na olympijských hrách rozhodne vždy příslušná mezinárodní sportovní asociace, neboť v obou zemích chybí uspokojivý antidopingový systém.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy