Skandál na spadnutí. Princezna Diana zaskočila ochranku, z Podolí ji málem vyhodili

Skandál na spadnutí. Princezna Diana zaskočila ochranku, z Podolí ji málem vyhodili
Plavecký stadion Podolí vznikl podle návrhu architekta Richarda Podzemného. Přestože byl funkcionalistou, velmi mu záleželo na tom, aby stavba byla citlivě zasazena do okolního prostředí.
Bazén je jedním příkladů tzv. bruselského stylu, kdy po úspěchu československého pavilonu v roce 1958 v Bruselu začíná vznikat takto inspirovaná architektura i u nás.
Málo známá je dnes již odstraněná skluzavka od Františka Pacíka, která byla u trojúhelníkového dětského brouzdaliště.
Princezna z Walesu se tajně vypravila vykoupat do plaveckého bazénu v Podolí, ze kterého ji málem vyhodili. Zobrazit 48 fotografií
Foto: ČTK
Dan Poláček Jiří Škuba Jakub Plíhal Dan Poláček, Jiří Škuba, Milan Kammermayer, Jakub Plíhal
Aktualizováno 24. 6. 2025 9:19
Dnes je to přesně šedesát let, kdy byl zahájen provoz Plaveckého stadionu Podolí. Nahlédněte dovnitř, podívejte se na jeho výjimečný hlavní prostor i s cennými reliéfy. A zároveň se můžete seznámit s nejzajímavějšími momenty historie areálu.
 
Mohlo by vás zajímat

Právě se děje

Další zprávy