Obhájkyně zlata Kudějová prošla do finále MS ve vodním slalomu

Aktualizováno 30. 9. 2017 12:47
Finále kajakářek začne v 15:22.
Kateřina Kudějová při nominačních závodech 2017
Kateřina Kudějová při nominačních závodech 2017 | Foto: Adam Svoboda, kanoe.cz

Pau - Kajakářka Kateřina Kudějová postoupila do finále mistrovství světa ve vodním slalomu ve francouzském Pau. Obhájkyně světového titulu v semifinále zajela čistě a obsadila pátou příčku. Na nejrychlejší Britku Fionu Pennieovou ve vytrvalém dešti ztratila 2,44 sekundy. Daleko měli k postupu čeští kanoisté. Vítězslav Gebas obsadil v semifinále devatenáctou příčku, Jáně se dvěma penalizacemi za neprojetí branky skončil poslední třicátý.

Sedmadvacetiletá Kudějová letos za sebou nemá vydařenou sezonu. Ve Světovém poháru postoupila do finále až ve finálovém závodě v Seu d'Urguell, kde skončila šestá. Na solidní vystoupení ze Španělska navázala dnes na MS, kde s přehledem pronikla mezi desítku finalistek. Finále kajakářek začne v 15:22.

Kudějová byla jedinou českou zástupkyní v semifinále kajakářek. Amálie Hilgertová a Karolína Galušková vypadly už v kvalifikaci, kde neuspěl ani kanoista Matyáš Lhota.

Marně o finálovou účast bojovali jeho reprezentační kolegové. Čtvrtý muž olympijského závodu v Riu Gebas se dvěma trestnými sekundami zaostal za postupem o 3,38 sekundy. Jáněmu neuznali rozhodčí průjezdy šestnácté a dvacáté branky a k tomu měl dva šťouchy, takže uzavíral semifinálovou třicítku.

Finále kanoistů bez české účasti začne v 16:09. Pojede ho jedenáct závodníků, protože na desátém místě měli shodný čas Japonec Takuja Haneda a Španěl Ander Elosegi.