Semifinále bez Čechů. Oba páry na finálovém turnaji beachvolejbalistů v Římě vypadly

7. 9. 2019 15:42
Pro oba elitní české páry skončil finálový turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Římě porážkou ve čtvrtfinále. Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou podlehly šestým nasazeným Brazilkám Aně Patrícii, Rebecce 18:21 a 19:21, Ondřej Perušič a David Schweiner utrpěli debakl 12:21, 12:21 od německých vicemistrů světa Juliuse Tholeho a Clemense Wicklera. Obě české dvojice obsadily dělené páté místo.
plážový volejbal, Světový okruh 2019, Ostrava, Ondřej Perušič a David Schweiner
plážový volejbal, Světový okruh 2019, Ostrava, Ondřej Perušič a David Schweiner | Foto: Dalibor Sosna

Sluková s Hermannovou přijely do Říma jako čerstvé držitelky prvního společného českého titulu a po úvodní porážce v základní skupině vyhrály tři zápasy bez ztráty setu. Odveta za těsnou dubnovou prohru z finále čtyřhvězdičkového turnaje v Sia-menu se jim ale proti Brazilkám nepovedla.

Perušič se Schweinerem po třech dvousetových výhrách neměli proti německé dvojici šanci. Tholemu s Wicklerem, kteří na červencovém mistrovství světa na domácím písku v Hamburku nestačili jen na ruské šampiony Olega Stojanovského a Vjačeslava Krasilnikova, vzdorovali čeští reprezentanti pouze 32 minut.