O vítězství Miami rozhodlo tentokrát až prodloužení

31. 5. 2012 7:55
Basketbalisté Miami Heat vyhráli i druhý zápas série s Bostonem 115:111.
Domácí Chalmers fauluje bostonského Pierce
Domácí Chalmers fauluje bostonského Pierce | Foto: Reuters

Miami - Pěkný nervák přineslo druhé utkání finálové série Východní konference NBA. Basketbalisté Miami Heat v něm na vlastní palubovce porazili Boston Celtics až v nastaveném čase 115:111 a vedou tak 2:0 na zápasy.

Tradičním lídrem Heat byl LeBron James, který si připsal 34 bodů. Ale i kvůli němu zápas došel do prodloužení. Za stavu 99:99 měl k dispozici dvě střely, kterými ale koš minul. Mrzet ho to ale nemuselo, protože domácí nakonec stejně zvítězili.

Smutným hrdinou zápasu byl Rajon Ronda, který zaznamena 44 bodů, což je jeho životní výsledek. Bez vystřídání navíc odehrál celých 53 minut.

Tradiční střelec Miami Dwyane Wade sice nebyl s 22 body tak efektivní jako obvykle, ale osm bodů z tohoto počtu si připsal právě v prodloužení a byl tak jedním ze strůjců vítězství domácích.

Série se teď přesouvá do Bostonu, kde budou Celtics odvracet pro ně nepříjemně se vyvíjející sérii.