O startů ruských atletů v Riu se rozhodne v červnu na jednání IAAF

ČTK ČTK
21. 4. 2016 16:47
O účasti ruských atletů na olympijských hrách v Riu de Janeiro by měla Mezinárodní atletická federace IAAF rozhodnout 17. června
Ruský doping, ilustrační foto
Ruský doping, ilustrační foto | Foto: Reuters

Vídeň - O účasti ruských atletů na olympijských hrách v Riu de Janeiro by měla Mezinárodní atletická federace IAAF rozhodnout 17. června. Na tento den totiž podle agentury APA naplánovala do Vídně zasedání rady, na kterém se bude jednat i o tomto bodu.

Rusko bylo v listopadu vyloučeno z mezinárodních atletických soutěží kvůli rozsáhlému porušování antidopingového kodexu, jeho reprezentanti přišli například o březnové halové mistrovství světa v Portlandu. Vedení ruské atletiky se zavázalo splnit řadu reformních bodů a dvacetičlenná rada IAAF v čele s prezidentem Sebastianem Coem by v červnu měla rozhodnout, zda suspendaci zruší.

Atletické soutěže na olympiádě v Riu začnou 12. srpna. Pokud rada IAAF ruským sportovcům povolí start na hrách, zbude jim poměrně krátká doba na splnění olympijských limitů.

Rune Andersen, předseda speciální komise, která na postup ruských reforem dohlíží, v březnu prohlásil, že Rusko sice zaznamenalo "zásadní pokrok", ale stále má před sebou ještě hodně práce. Ruský ministr sportu Vitalij Mutko zase uvedl, že země už požadovaná kritéria splnila a že její návrat na mezinárodní scénu nyní plně závisí už jen na libovůli IAAF.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy