Nymburští basketbalisté propadli v útoku. Ve Frankfurtu prohráli o 13 bodů

8. 11. 2016 23:12
Nymburští basketbalisté v Lize mistrů podruhé za sebou prohráli. "Byl to náš nejhorší zápas, co jsem na lavičce Nymburku," řekl nasštvaně na pozápasové tiskové konferenci dlouholetý kouč klubu trenér Ronen Ginzburg.
Basketbal Nymburk
Basketbal Nymburk | Foto: Milan Kammermayer

Frankfurt nad Mohanem - Basketbalisté Nymburku v Lize mistrů podruhé za sebou prohráli, když na palubovce Frankfurtu podlehli 61:74. Německý celek se tak na ně dotáhl v boji o postupovou čtyřku ve skupině A a oba týmy mají shodně po dvou výhrách a dvou porážkách. Český mistr byl poslednímu vítězi FIBA Europe Cupu vyrovnaným soupeřem a měl na vítězství, ale trápil se v zakončení a o šanci se připravil 24 ztrátami.

"Byl to náš nejhorší zápas, co jsem na lavičce Nymburku. Odehráli jsme dobře jen sedm minut, měli jsme 24 ztrát. Ale takový je basketbal, občas se to nepovede," řekl na pozápasové tiskové konferenci trenér Ronen Ginzburg.

Nymburk v úvodu zápolil s přesností střelby a za prvních 14 minut dal pouhých 14 bodů. Jen díky velmi dobré obraně tak ztrácel na soupeře pouze deset bodů.

Jenže pak přišel velký obrat pod taktovkou českých reprezentantů. Nymburk pozvedl dvěma koši Petr Benda a spolu s Pavlem Pumprlou a trojkami Vojtěcha Hrubana domácí tým zcela rozhodili. Českému mistrovi najednou padalo do koše naopak úplně všechno a posledních šest minut první půle vyhrál 26:6.

Nymburk těžil zejména z vynikající obrany a agresivního zdvojování po clonách soupeře. Klíčovou roli v tom hráli hlavně Pumprla a Howard Sant-Roos, který znovu potvrzoval, že je nejužitečnějším hráčem českého týmu. Především vůbec nepouštěl do zakončení nejlepšího střelce Frankfurtu Kwamea Vaughna. Hosté tak měli v poločase desetibodový náskok.

Psychickou výhodu ale Nymburk nevyužil. Do druhé půle opět vstoupili výrazně lépe domácí, Nymburk zbytečně ztrácel míče a za devět minut dal pouhé tři body. Frankfurt toho využil a šňůrou 21:3 znovu získal vedení na svou stranu.

Staral se o to zejména pivot Ekene Ibekwe, který měl velkou motivaci. V úvodu sezony totiž patřil Nymburku, ale ten s ním nebyl spokojený a vyměnil ho za Diamona Simpsona. Ten se v utkání trápil a dal jen pět bodů, naopak Ibekwe byl se 17 body nejlepším střelcem zápasu.

"Třetí čtvrtina rozhodla. My jsme nebyli schopni dát koš. Soupeř byl hodně agresivní a my to nezvládli," litoval Sant-Roos.

Nymburk ještě mohl šest minut před koncem snížit na jediný bod, ale šanci neproměnil. Naopak Max Merz dodal dvěma trojkami Frankfurtu klid a domácí nakonec jasně vyhráli.

Utkání 4. kola skupiny A basketbalové Ligy mistrů:

Frankfurt - Nymburk 74:61 (17:11, 30:40, 51:45)

Nejvíce bodů: Ibekwe 17, Vaughn 16, Schields 11 - Sant-Roos 11, Benda a Hruban po 10, Lawrence 9. Fauly: 19:20. Trestné hody: 21/19 - 16/10. Trojky: 5:5. Doskoky: 29:34.

Domžale - Aarhus 78:59.

1. Monako 3 3 0 218:159 6
2. Aris Soluň 3 3 0 229:173 6
3. Banvit 3 3 0 244:209 6
4. Nymburk 4 2 2 283:272 6
5. Frankfurt 4 2 2 252:268 6
6. Domžale 4 1 3 243:241 5
7. Aarhus 4 0 4 239:329 4