Nymburk v lize znovu překonal stobodovou hranici, vyhrál i druhý loňský finalista Děčín

27. 9. 2016 21:12
Ve druhém kole nejvyšší basketbalové soutěže Nymburk deklasoval Kolín 101:65. Vyhrál také Děčín, který porazil Brno 90:79.
Basketbalisté Nymburka jasně vyhráli i druhý zápas NBL.
Basketbalisté Nymburka jasně vyhráli i druhý zápas NBL. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Oba finalisté minulého ročníku Národní basketbalové ligy vyhráli i druhé zápasy v nové sezoně soutěže. Mistrovský Nymburkdeklasoval 101:65 Kolín a i podruhé se dostal na stobodovou hranici, přičemž obě dosavadní utkání rozhodl ve svůj prospěch v průměru o 40 bodů. Děčín zvítězil v Brně 90:79.

Kolín po úvodní porážce v Prostějově až po prodloužení (94:96) neměl tentokrát šanci. Bodově se proti němu prosadil každý z dvanácti hráčů domácího favorita.

Nymburským střeleckým lídrem byl s 21 body Bryon Allen, který se na dvacetibodový výkon dostal i v předchozím duelu v Jindřichově Hradci.

Na 21 bodů dosáhl i brněnský rozehrávač Edi Sinadinovič, jeho tým ale opět vyšel naprázdno. Děčín ve druhém poločase vedl až o 30 bodů, jeho nejlepším střelcem byl s 18 body Lukáš Bažant.