Nymburk v osmifinále Eurocupu neuspěl ani ve Štrasburku

21. 1. 2015 22:11
Basketbalisté Nymburka se nedočkali vítězství ani ve třetím utkání osmifinálové skupiny Evropského poháru.
Basketbalistům Nymburku se v Evropě nedaří.
Basketbalistům Nymburku se v Evropě nedaří. | Foto: Milan Kammermayer

Štrasburk - Basketbalisté Nymburka se nedočkali vítězství ani ve třetím utkání osmifinálové skupiny Evropského poháru. Ve Štrasburku prohráli 80:87 a výrazně si zkomplikovali šance na postup do další fáze.

Čeští šampioni šli do zápasu po porážkách s oběma ruskými účastníky skupiny s jasným cílem: získat první výhru v osmifinálové skupině na palubovce vicemistra Francie, kterému chyběla velká hvězda pivot Ali Traoré. V úvodu utkání oba celky velmi dobře střílely a střídaly se ve vedení. Pak Středočeši předvedli několik nepřesných střel a ztrát, ale mírný náskok soupeře ještě do konce čtvrtiny téměř zvládli zlikvidovat.

Druhá desetiminutovka Nymburku nevyšla ani na jednom konci palubovky, nastřílel pouhých 15 bodů a sám inkasoval 25 bodů. Hosté volili špatné střely, když se nedařilo hlavně Simmonsovi a náskok Štrasburku přerostl do dvouciferných čísel.

Vstup do druhé půle byl ale zcela odlišný a český mistr začal postupně stahovat manko. Rozstříleli se hlavně Američané Burns s Washingtonem. Nymburk se pomalu blížil vyrovnání, ale v důležitých chvílích se mohl favorit opřít o francouzské reprezentanty Diota a Leloupa, skvěle hrál i Dragičevič. Přesto hosté prohrávali jen o šest bodů.

Poslední čtvrtina přinesla zoufalý pokus o zvrat. Z toho pramenilo snížení, ale také chyby. Jako třeba vyhození Petra Bendy po inkasovaném koši přímo do ruky soupeře a další špatné přihrávky. Nymburští bojovali, ale vždy, když snížili, probudil se bronzový medailista z loňského mistrovství světa Diot a přesnou střelou nebo asistencí nápor zchladil.

Evropský pohár basketbalistů, osmifinálová skupina G - 3. kolo:

Štrasburk - Nymburk 87:80 (24:21, 49:36, 68:62)

Nejvíce bodů: Diot 30, Dragičevič 22, Howard 18 - Washington 23, Simmons 15, Hruban a Burns po 13. Fauly: 17:13. Trestné hody: 23/19 - 12/11. Trojky: 10:11. Doskoky: 33:28.

Kazaň - Petrohrad 103:67.

1. Kazaň 3 2 1 239:206 5
2. Štrasburk 3 2 1 241:228 5
3. Petrohrad 3 2 1 238:257 5
4. Nymburk 3 0 3 219:246 3