Nymburk v Adriatické lize opět vyhrál a vede tabulku

13. 10. 2010 18:45
2. kolo: Kragujevac - Nymburk 82:87
Nymburk zatím potvrzuje roli černého koně soutěže
Nymburk zatím potvrzuje roli černého koně soutěže | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Basketbalisté Nymburka vyhráli i druhý zápas při své premiérové účasti v Adriatické lize. Po sobotní jasné domácí výhře nad CZ Bělehrad uspěli i na palubovce srbského týmu Radnički Kragujevac, kde zvítězili zásluhou vydařené koncovky 87:82.

Nymburk se tak díky nejlepšímu skóre vrátil do čela tabulky před rovněž neporaženou trojici Budučnost Podgorica, Cedevita Záhřeb a Olimpija Lublaň.

Třetí zápas sehrají Středočeši v sobotu, kdy na své palubovce přivítají bosenský tým Igokea Aleksandrovac.

Nymburk nastoupil i s nejlepším hráčem ze zápasu s Crvenou Zvezdou Pavlem Pumprlou, kterého den před zápasem s Kragujevacem trápila horečka.

Český tým se hned v úvodu ujal vedení, které v polovině třetí čtvrtiny vzrostlo až na deset bodů. Pak se však především z trojkové vzdálenosti začali prosazovat domácí hráči, zatímco Nymburk se v útoku přestával prosazovat.

Do čtvrté čtvrtiny tak šel Kragujevac s dvoubodovým náskokem, Nymburku se navíc vyfauloval pivot Radek Nečas.

Domácí tým se sice v úvodu čtvrtiny dostal do pětibodového vedení, Nymburku však pomohl pěti body k vyrovnání kapitán Ladislav Sokolovský.

Zápas se tak rozhodnul až v koncovce, kterou rozhodl necelou minutu před koncem úspěšným tříbodovým pokusem nymburský rozehrávač Nissim.

Zatímco v domácím týmu se střelecky dařilo jen Američanovi Leemu, který stejně jako v prvním kole nastřílel 28 bodů, indisponovaného Pumprlu střelecky zastoupil Petr Benda s 24 body, Tre Simmons s 19 a Afik Nissim s 15 body.

2. kolo Jadranské ligy basketbalistů:

Radnički Kragujevac - ČEZ Nymburk 82:87 (20:27, 42:47, 67:65)
Nejvíce bodů:
Lee 28, Dragoljovič 13, Vukosavljevič 9 - Benda 24, Simmons 19, Nissim 15, Nečas 10. Rozhodčí: Obradovič, Zurapovič, Bijedič (všichni Bosna). Trojky: 9:4. Trestné hody: 23/17 - 17/13. Fauly: 18:22. Pět chyb: 40. Čakarevič - 29. Nečas, 40. Benda.

Ostatní zápasy: KK Zadar - Olimpija Lublaň 66:72, Budučnost Podgorica - Crvena Zvezda Bělehrad 89:75, Krka Novo Mesto - Cedevita Záhřeb 77:81, Cibona Záhřeb - Široki Brijeg 83:72, Partizan Bělehrad - Hemofarm Vršac 77:66 (za domácí Veselý 12 bodů), Igokea Aleksandrovac - Croatia Záhřeb 70:79.

1. ČEZ Nymburk 2 2 0 181:155 4
2. Budučnost Podgorica 2 2 0 168:153 4
3. Croatia Záhřeb 2 2 0 161:146 4
4. Olimpija Lublaň 2 2 0 133:120 4
5. Cedevita Záhřeb 2 2 0 151:143 4
6. Partizan Bělehrad 2 1 1 155:145 3
7. Krka Novo Mesto 2 1 1 149:143 3
8. Cibona Záhřeb 2 1 1 163:158 3