Nymburk prohrál v Sassari o 22 bodů a hrozí mu konec v LM

8. 2. 2017 22:25
Nymburk v úvodním duelu předkola play off Ligy mistrů prohrál na hřišti Sassari vysoko 72:94 a hrozí mu tak vyřazení z poháru.
Basketbalisté Nymburka jsou na pokraji vyřazení
Basketbalisté Nymburka jsou na pokraji vyřazení | Foto: Milan Kammermayer

Sassari (Itálie) - Basketbalistům Nymburka hrozí vyřazení z Ligy mistrů. V úvodním duelu předkola play off totiž prohráli na hřišti Sassari vysoko 72:94. V domácí odvetě tak za týden musí čeští šampioni porazit bývalého účastníka Evropské ligy minimálně o 23 bodů, aby prošli do osmifinále.

Český mistr přitom odehrál velmi dobrý první poločas. Na hřišti působil aktivnějším dojmem a udržoval si těsné vedení. V poslední sekundě však dostal smolnou trojku z poloviny hřiště, což byl začátek velkého obratu.

Do druhé půlky nastoupil Nymburk nekoncentrovaně, zbytečnými ztrátami a nepozorností v obraně dovolil domácím šňůru 14:0 a hráči Sassari se dostali do euforie. Proměňovali trojky, rychle si vybudovali náskok až o 21 bodů a hosté najednou nevěděli, co hrát.

V poslední čtvrtině šlo už jen o to, zda se hostům podaří ztrátu co nejvíce snížit a vykřesat naději do odvety. Jenže rozjetý domácí celek to nedovolil a uhájil nadějné vítězství, své nejvyšší v sezoně.

Úvodní utkání předkola play off basketbalové Ligy mistrů:

Dinamo Sassari - Nymburk 94:72 (20:23, 42:41, 71:54)

Nejvíce bodů: Stipčevič 20, Lacey 18, Bell 16, Lawal 11 - Sant-Roos 15, Allen 14, Simpson 13, Welsch 12. Fauly: 15:19. Trestné hody: 17/13 - 6/6. Trojky: 13:8. Doskoky: 36:41.