Nymburk na úvod další fáze Eurocupu prohrál v Haifě

8. 1. 2014 20:15
Nymburk na svého soupeře nestačil. Bodově mu totiž nevyšla poslední čtvrtina.
Nymburk na svého soupeře nestačil. Bodově mu totiž nevyšla poslední čtvrtina. | Foto: CPA Eduard Erben

Haifa - Basketbalisté Nymburka na úvod další fáze Eurocupu prohráli na palubovce izraelského mistra Maccabi Haifa 75:80.

Po vyrovnaném průběhu zápasu rozhodla o výhře Haify závěrečná čtvrtina, v níž Nymburk zaznamenal pouhých 12 bodů.

V příštím zápase přivítá Nymburk doma favorita skupiny Montepaschi Siena.

Maccabi těžilo z trojkových pokusů

Nymburk sice dokázal s izraelským mistrem držet krok, ale celé utkání marně dotahoval mírné vedení soupeře. Maccabi těžilo především ze skvělé střelby za tři body, jeho hráči proměnili 11 z úvodních 15 trojkových pokusů.

Už ve 2. čtvrtině tak Maccabi uteklo na 11 bodů, ale Nymburk drželi ve hře velmi dobře hrající Chester Simmons a Rašid Mahalbašič. Hlavně jejich zásluhou byl poločasový rozdíl tři body.

Podobně probíhala i třetí čtvrtina, ve které předvedl trojkovou smršť domácí David Cubillan a vrátil Maccabi náskok 11 bodů, jenže šňůra 7:0 zakončená trojkou Simmonse znovu přiblížila Nymburk na pouhé dva body.

Nymburk si zkomplikoval postup

Ale v poslední části předváděli domácí hráči velmi dobrou obranu, tři a půl minuty nedovolili Nymburku ani bod a znovu utekli na devět bodů. Český šampion se sice nevzdal, několikrát se přiblížil, ale na obrat neměl dostatek sil ani času.

Nymburku, jehož nejlepším střelcem byl s 23 body Simmons, se tak hned na začátku komplikují postupové šance.

"Přijeli jsme si do Haify pro vítězství, protože jestli chceme postoupit, bude to nejspíš Haifa, která se zdá v naší skupině hratelná. O ničem jiném nemůže být řeč," řekl před zápasem Vojtěch Hruban.

Tomu se zápas v útoku příliš nepovedl, když dal pouhé tři body. Za očekáváním zaostal i Radoslav Rančík s šesti body.

Výsledky:

Skupina K:

Maccabi Haifa - ČEZ Basketball Nymburk 80:75 (21:16, 47:44, 65:63)

Nejvíce bodů: Yivzori 17, Smith 15, Cubillan 14, Reis 11, Ofoegbu 10 - Simmons 23, Mahalbašič 16, Page 10. Rozhodčí: Mogulkoc (Tur.), Čebišev (Ukr.), Rutešič (Č. Hora). Fauly: 21:21. Trestné hody: 23/13 - 15/11. Trojky: 11:8.

Montepaschi Siena - Chimki Moskva 69:75.

1. Chimki Moskva 1 1 0 75:69 2
2. Maccabi Haifa 1 1 0 80:75 2
3. ČEZ Basketball Nymburk 1 0 1 75:80 1
4. Montepaschi Siena 1 0 1 69:75 1