Nový Moravec? Junior Vojík byl na MS osm sekund od bronzu

5. 3. 2014 22:38
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Presque Isle - Český biatlonista Tomáš Vojík obsadil na juniorském mistrovství světa v USA čtvrté místo ve vytrvalostním závodu na 15 kilometrů.

Jednadvacetiletého reprezentanta dělilo pouhých osm sekund od bronzové medaile. O ještě lepší výsledek jej připravila jedna trestná minuta za chybu hned při první střelecké položce.

Závod vyhrál i s dvěma připočítanými minutami Nor Tore Leren, o jedinou sekundu porazil bezchybně střílejícího Aristidea Beguea z Francie. Před Vojíkem skončil ještě další Francouz Dany Chavoutier, který za vítězem zaostal o 43,9 sekundy.

Závod juniorek vyhrála čistě střílející Němka Luise Kummerová, nejlepší Češka Kristýna Černá byla třicátá.