UCI vybrala maskota MS v cyklistice: sedmilháře Pinocchia

Sport ČTK Sport, ČTK
29. 10. 2012 13:52
Mistrovství světa v cyklistice 2013 bude propagovat prolhaná pohádková postava Pinocchio.
MS v cyklistice se příští rok pojede v Toskánsku.
MS v cyklistice se příští rok pojede v Toskánsku. | Foto: Reuters

Aigle - Mezinárodní cyklistické unii (UCI) se při výběru maskota silničního mistrovství světa v roce 2013 povedlo kouzlo nechtěného. Šampionát v Toskánsku bude propagovat pohádková postava Pinocchio, což může být v souvislosti s dopingovými skandály vnímáno jako hodně nešťastné.

Pinocchio je dřevěná loutka, jejíž nos se s každou lží prodlouží. Cyklistikou přitom v posledních týdnech cloumá velký dopingový skandál kolem Lance Armstronga, z něhož nevychází nejlépe ani UCI, jejíž předchozí vedení údajně minimálně jeden Armstrongův dopingový nález krylo.

Pinocchio v roli maskota světového šampionátu je oblečen do duhového trikotu a v podpaží má cyklistickou helmu. "Náš Pinocchio je hrdý na svou zem, Toskánsko. Jeho postava je sportovní a štíhlá jako u opravdového jezdce," uvedli organizátoři.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy