Nového kouče Lakers spasil Bryant, Knicks znovu zvítězili

21. 11. 2012 8:23
New York Knicks vyhráli v NBA poosmé z devíti zápasů.
Gasol, Bryant a Howard oslavují vítězství s novým koučem Mikem D´Antonim.
Gasol, Bryant a Howard oslavují vítězství s novým koučem Mikem D´Antonim. | Foto: Reuters

Los Angeles - Trenér Mike D'Antoni v úterý poprvé usedl na lavičku basketbalistů Los Angeles Lakers a jeho svěřenci ho potěšili vítězstvím 95:90 nad Brooklynem. New York Knicks vyhráli z devíti zápasů v nové sezoně NBA již poosmé, když si poradili s New Orleans 102:80.

Lakers se na výhru nad Nets pořádně nadřeli. V úvodu poslední části minul losangeleský celek sedm střel z pole, a tak se hosté dostali až do šestibodového vedení. Nets vycházela sázka na faulování Dwighta Howarda, který v závěrečné čtvrtině proměnil pouze tři z deseti trestných hodů.

V posledních minutách ale vzal režii utkání do rukou Kobe Bryant, jenž pomohl Lakers k šesté výhře v sezoně 25 body. Jeho tým se tak s bilancí šesti vítězství a pěti porážek poprvé dostal nad padesátiprocentní hranicí úspěšnosti. Howard přispěl k úspěchu domácího klubu 23 body.

V dresu Knicks znovu zářil Carmelo Anthony

Mužstvo New Orleans si v utkání s New Yorkem udržovalo naději na překvapení do třetí čtvrtiny, jenže tu favorizovaní hosté ovládli poměrem 30:16 a vše bylo rázem jasné. Hvězdou zápasu byl Carmelo Anthony, který nastřílel 19 bodů už v první čtvrtině a celkem se dostal na 29 bodů. Jeho spoluhráč Raymond Felton trefil pět z šesti trojek.

"Musíme se vzpamatovat. Tohle je už čtvrtá prohra v řadě, to bolí. Nechceme si zvyknout na porážky," řekl po utkání rozehrávač New Orleans Greivis Vasquez. Hornets mají problémy hlavně v obraně, počtvrté za sebou inkasovali více než 100 bodů.

V dalším úterním zápase se Philadelphia radovala z výhry 106:98 nad Torontem. Sixers přitom v třetí čtvrtině prohrávali až o 11 bodů, ale díky vzepětí v poslední části se jim podařilo zvítězit. Dvě minuty před koncem za vyrovnaného stavu 96:96 vstřelil Jason Richardson koš s faulem, posléze přidal trojku a z těchto úderů se už Raptors nevzpamatovali.

Výsledky NBA:

LA Lakers - Brooklyn 95:90, New Orleans - New York 80:102, Philadelphia - Toronto 106:98.

1. Oklahoma City 11 8 3 72,7
2. Minnesota 9 5 4 55,6