Nováková testovala organismus po nedokončené Tour de Ski

Ani mráz české fanoušky nespálil, v Novém Městě ale bodoval jen Jakš
Odměnou jim byly dva závody Světového poháru. Muži se vydali na trať 15 km, ženy o pět km méně. A to všechno volnou technikou.
Nejlépe se z tuzemských závodníků dařilo Martinu Jakšovi, jenž obsadil  20. místo a jako jediný Čech bodoval.
České reprezentantky na body nedosáhly, nejlepší byla na 38. místě Petra Nováková.
Jakš chtěl být do dvacítky, což se mu nakonec povedlo. V druhém okruhu ho dojel nakonec dvanáctý Nor Mathias Rundgreen, s nímž se vezl až do cíle.
23. 1. 2016 14:53
Pro aktuálně nejlepší českou běžkyni na lyžích Petru Novákovou, byl závod na 10 km volnou technikou v Novém městě na Moravě testem organismu. Nováková se na nedokončené Tour de Ski potýkala s nemocí.

Nové Město n.Mor. - Testem organismu byl pro Petru Novákovou závod Světového poháru na 10 km volnou technikou v Novém Městě na Moravě. Aktuálně nejlepší česká běžkyně na lyžích se po nedokončené Tour de Ski potýkala s nemocí a dnes měla před startem velký strach, aby se tělo opět extrémně nevyčerpalo. Nakonec sice obsadila 38. místo a nebodovala, ale věří, že už může naplno trénovat a vrátit se do formy, kterou měla na začátku sezony.

Nováková: Vím že můžu pokračovat dál

"Bála jsem se, jestli můžu ještě víc zabrat. Měla jsem strach, aby mi za chvilku v nějakém kroku úplně nedošly síly, jako se to stalo začátkem ledna," popisovala své rozpoložení na trati Nováková.

"Je to takový odrazový můstek. Jsem si teď jistá, že se mi to nevrátí a budu moct pokračovat dál. Byla to zkouška psychiky, ráno jsem měla hrozný strach, jestli nezažiju takový pocit, jako jsem zažila na Tour," vzpomínala.

I proto nejela naplno, byť na prvním mezičasu na 500 metrech byla druhá. Pak ale zvolnila. "Bála jsem se do toho jít trochu víc, trochu víc jsem o závodě přemýšlela, možná až moc. Měla jsem tam zarážku, aby se to neopakovalo," řekla. Žádný výpadek ale nepřišel. "Spíš hrála roli ta psychika," uvedla běžkařka, kterou nyní čeká soustředění v Lavazze.

Diváky na trati vnímala a byli pro ni povzbuzením. I když se musela hodně ovládat, aby se nenechala přemotivovat. "Bylo to těžké, protože člověk si říká, že nechce divákům překazit nějakou radost nebo zkazit fandění. Snažila jsem se, ale spíš hrál roli ten strach," vysvětlovala. Radost z fandění měla ale velkou. "Nejsem na to ze svěťáků zvyklá, že na mě křičí dvacet lidí jménem, bylo to nádherné," dodala.