Nová tvář NBA. Love a LeBron dokonají z Clevelandu supertým

Lukáš Korynta
7. 8. 2014 18:21
Agresivní léto v Clevelandu pokračuje. Po LeBronovi tým posílí i hvězdný Kevin Love a Cavaliers jsou rázem předním kandidátem na titul.
Kevin Love mění dres. V Clevelandu bude bojovat po boku LeBrona Jamese o titul.
Kevin Love mění dres. V Clevelandu bude bojovat po boku LeBrona Jamese o titul. | Foto: Reuters

Cleveland - Jen pár týdnů poté, co do Clevelandu přestoupil LeBron James, míří do znovuzrozené organizace další superstar. Podle Adriana Wojnarowskiho z Yahoo.com se Cavaliers domluvili na příchodu podkošového mága Kevina Lovea.

Love bude vyměněn z Minnesoty za Andrewa Wigginse (jednička letošního draftu), Anthonyho Benneta (jednička loňského draftu) a právo výběru v prvním kole pro příští rok.

Přestože kvůli Wigginsovi může být transakce oficiálně potvrzena až po třiadvacátém srpnu, zámořská média už ji považují za hotovou věc. A co to pro NBA znamená?

Cleveland jde jednoznačně pro titul

Za prvé - Cleveland se rázem proměnil v suverénně nejsilnější tým celé NBA. Alespoň na papíře. Ještě loni Cavaliers spoléhali jen na zázraky rozehrávače Irvinga, teď mají na soupisce nejděsivější trio ligy.

Love své dva kolegy z reprezentace skvěle doplňuje. Vedle doskoků umí i perfektně střílet za tři body a mezi podkošovými hráči patří k nejlepším nahravačům, což týmu výrazně usnadňuje přechod z obrany do útoku.

Z LeBrona a spol. musí mít zbytek ligy už teď hrůzu. Celý kádr Clevelandu je až neuvěřitelně mobilní a v rychlé hře dopředu letos jen stěží najde konkurenci.

Chicago přišlo o iluze

O Kevina Lovea hodně stálo i Chicago, které by případným trejdem posílenému Clevelandu rázem šlapalo na paty. Nestalo se. A obrázek Východní konference je více než jednoznačný.

Miami bude letos bez Jamese poloviční, Boston Celtics uvízli ve fázi přebudování kádru, Indiana o víkendu přišla o svého nejlepšího hráče... Chicago prohrálo nejen boj o Lovea, ale i o šanci trochu zpestřit východ ligy.

Největší talent se stěhuje do Minnesoty

Andrew Wiggins, jenž byl letos jedničkou vstupního draftu a je považován za budoucnost amerického basketbalu, se mohl učit od nejlepšího hráče současnosti, v Clevelandu se ale moc dlouho neohřál.

Přestup do Minnesoty mu však dává šanci být od začátku tváří svého vlastního týmu. V mladém kádru Timberwolves bude od prvního zápasu patřit mezi lídry a na palubovce stráví zápas co zápas přes třicet minut. Spolupráce s tvořivým Španělem Rubiem mu navíc může jedině prospět.

Možná si šéfové v Clevelandu jednou budou nadávat, že takový poklad nechali odejít, Cavaliers se ale rozhodli vsadit “all in” na současnost. A příchod Lovea je posledním dílem do mistrovské skládačky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy