Nová arena pro Prahu. Ale nejdřív se zbourá Hušákův beton

Nová hala pro Prahu. Otevřena by mohla být v polovině roku 2015, vejít se sem mají až čtyři tisíce diváků.
Nedostavěná hala zvaná Malá arena stojí pár metrů od obří O2 areny. Je s ní vlastně spojená v jeden celek. Tedy měla být, jak se za časů Aleše Hušáka počítalo. Podle představ současných majitelů by zhruba v polovině roku 2015 měla vypadat tak, jak vidíte na obrázku stvořeném architekty společnosti ATIP.
Dostavbou Malé arény nevznikne jenom sportovní hala, ale také kancelářské a komerční prostory.
V nich by autoři dostavby rádi viděli sídlo Českého olympijského výboru, sportovních svazů a jejich unie (dříve ČSTV). Už s nimi o případném nájemnictví jednají. Prý to vypadá dobře.
Cena za dostavbu se nyní odhaduje mezi 350 a 450 miliony korun. Záleží na tom, jak moc nabitá technologiemi (a jakými) dostavěná arena bude. Aleš Hušák ji ještě v roce 2009 sliboval dokončit za miliardu korun.
Foto: Aktuálně.cz
Architekti a potenciální investor představili svou vizi, jak by chtěli dostavět Malou arenu vedle pražské O2 areny. Vzniknout tu má centrum míčových sportů a také možná sídlo sportovních svazů.

Společnosti Bestsport, KKCG a architekti z firmy ATIP ukázali svou představu, jak by dostavěli Malou arenu v těsném sousedství velké O2 areny. Vzniknout tu má do zhruba dvou let hala především pro míčové sporty s kapacitou hlediště 3500 - 4000 diváků.

Součástí vize je také přestěhování sídel Českého olympijského výboru a České unie sportu (dříve ČSTV) do kancelářských prostor, které by dokončením haly vznikly. Podívejte se v naší galerii, jak má hala vypadat a v jakém stavu je dnes.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Zpomalování růstu cen se v březnu zastavilo, inflace stoupla na 2,3 procenta

Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 2,1 procenta na 2,3 procenta. Zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku se po sedmi měsících zastavilo. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace předtím vytrvale klesala od loňského července, kdy dosáhla 3,4 procenta. Analytici odhadovali, že březnová meziroční inflace bude činit až 2,4 procenta. Meziměsíčně ceny vzrostly v březnu o 0,2 procenta.

Největší podíl na březnovém meziročním zvýšení inflace měl podle statistiků růst cen pohonných hmot. "Průměrná cena benzinu Natural 95 byla 30,47 koruny za litr a jednalo se o nejvyšší hodnotu od loňského února. Průměrná cena motorové nafty pak byla 29,14 koruny za litr a šlo o nejvyšší cenu od loňského března," sdělila vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ Pavla Šedivá.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Další zprávy