Nová arena pro Prahu. Ale nejdřív se zbourá Hušákův beton

Nová hala pro Prahu. Otevřena by mohla být v polovině roku 2015, vejít se sem mají až čtyři tisíce diváků.
Nedostavěná hala zvaná Malá arena stojí pár metrů od obří O2 areny. Je s ní vlastně spojená v jeden celek. Tedy měla být, jak se za časů Aleše Hušáka počítalo. Podle představ současných majitelů by zhruba v polovině roku 2015 měla vypadat tak, jak vidíte na obrázku stvořeném architekty společnosti ATIP.
Dostavbou Malé arény nevznikne jenom sportovní hala, ale také kancelářské a komerční prostory.
V nich by autoři dostavby rádi viděli sídlo Českého olympijského výboru, sportovních svazů a jejich unie (dříve ČSTV). Už s nimi o případném nájemnictví jednají. Prý to vypadá dobře.
Cena za dostavbu se nyní odhaduje mezi 350 a 450 miliony korun. Záleží na tom, jak moc nabitá technologiemi (a jakými) dostavěná arena bude. Aleš Hušák ji ještě v roce 2009 sliboval dokončit za miliardu korun.
Foto: Aktuálně.cz
Zdeněk John, Eduard Erben
2. 5. 2013 15:09
Architekti a potenciální investor představili svou vizi, jak by chtěli dostavět Malou arenu vedle pražské O2 areny. Vzniknout tu má centrum míčových sportů a také možná sídlo sportovních svazů.

Společnosti Bestsport, KKCG a architekti z firmy ATIP ukázali svou představu, jak by dostavěli Malou arenu v těsném sousedství velké O2 areny. Vzniknout tu má do zhruba dvou let hala především pro míčové sporty s kapacitou hlediště 3500 - 4000 diváků.

Součástí vize je také přestěhování sídel Českého olympijského výboru a České unie sportu (dříve ČSTV) do kancelářských prostor, které by dokončením haly vznikly. Podívejte se v naší galerii, jak má hala vypadat a v jakém stavu je dnes.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V domově důchodců v Unhošti hoří, hasiči evakuovali kolem 90 lidí

Hasiči likvidují požár v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Evakuovali kolem 90 klientů, oheň již mají pod kontrolou. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil prostory kadeřnictví, které jsou součástí areálu. "Místnost byla požárem zasažena v plném rozsahu," uvedl Gabriel. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu, kolem 18:45 budovu dohašovali.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po uhašení bude podle Gabriela možné klienty pustit zpátky. "Z požáru už nejdou zplodiny hoření a většina domova je normálně dál obyvatelná," dodal.

Další zprávy