Norský spurtér Hushovd se odhlásil z Tour de France

ČTK Sport ČTK, Sport
5. 6. 2012 8:18
Norský cyklista doplatil na tréninkový výpadek po virové infekci.
Foto: Reuters

Praha - Exmistr světa v silničním závodě Thor Hushovd bude chybět v pelotonu letošního ročníku cyklistické Tour de France.

Čtyřiatřicetiletý norský spurtér, který vloni týden jezdil ve žlutém trikotu celkového lídra "Staré dámy", má tréninkové manko po virové infekci.

Hushovd vloni při Tour vyhrál dvě etapy, z let 2005 a 2009 má ve sbírce zelený trikot za triumf v bodovací soutěži.

Před sezonou přestoupil z týmu Garmin-Cervélo do stáje BMC Racing. Místo Tour, která odstartuje 30. června, se zúčastní od 10. července závodu Kolem Polska. Letos už světový šampion z roku 2010 startoval na Giru d'Italia, ale po páté etapě odstoupil.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy