Noční plavání se změnilo v tragédii. Záchranáři pátrají po těle slavného žokeje

Sport Sport
2. 12. 2021 20:44
Noční plavání v moři se stalo osudným pro žokeje Chrise Casertu. Australské záchranné složky potvrdily, že už není naděje, aby byl šestadvacetiletý jezdec ještě naživu, a pátrají už jen po jeho těle.
Pátrání po Chrisi Casertovi
Pátrání po Chrisi Casertovi | Foto: 7News Gold Coast

Caserta, v Austrálii velmi populární žokej a držitel 154 vítězství, si vyšel v australském Gold Coast ve státě Queensland na večeři s přítelkyní Amy Grahamovou. "Dal si jídlo, dva drinky a pak si chtěl jít zaplavat do moře," vylíčil John Zielke pro Gold Coast Bulletin.

Tenhle nápad v deset hodin večer se však stal žokejovi osudným, s Grahamovou podcenili sílu vodního živlu.

"Ani jsme nešli nijak daleko, ale oceán nás odnesl pryč. Dělala jsem všechno, co jsem mohla, abych ho zachránila. Ale vlny nás znovu a znovu zalévaly," popisovala Grahamová.

Zatímco ji se nakonec podařilo vytáhnout na břeh a v šoku odvézt do nemocnice, masivní pátrání po Casertovi na moři i ze vzduchu bylo bezvýsledné.

"Už hledáme jen Chrisovo tělo. Časový rámec, který by dával šanci na přežití, uplynul," konstatoval policejní seržant Jay Notaro. "Chceme alespoň vrátit Chrise jeho rodině," doplnil.

Caserta během kariéry vydělal při dostihových závodech na dotacích v přepočtu přes 80 milionů korun.

Záběry z pátrání po Chrisi Casertovi:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy