Nibali si chce spravit náladu na Vueltě. I proti Froomeovi?

ČTK ČTK
31. 7. 2015 18:52
Italský cyklista Vincenzo Nibali po neúspěšné obhajobě vítězství na Tour de France pojede na Vueltě.
Vincenzo Nibali.
Vincenzo Nibali. | Foto: Reuters

Řím - Italský cyklista Vincenzo Nibali po neúspěšné obhajobě vítězství na Tour de France pojede na Vueltě. Účast na třetí a závěrečné Grand Tour sezony, kterou v roce 2010 vyhrál, oznámil třicetiletý závodník na sociální síti twitter.

Nibali na Tour obsadil v konečném pořadí Tour čtvrté místo s téměř devítiminutovou ztrátou na prvního Chrise Froomea a musel se spokojit s jedním etapovým vítězstvím.

Je možné, že si souboj zopakují. Start na španělském závodě totiž zvažuje také britský jezdce, stejně jako jeho věčný stín a druhý muž "Staré dámy" Nairo Quintana.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy