Nezvládnutý závěr. Basketbalisté utrpěli od Španělů debakl

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
7. 9. 2013 16:15
Čeští basketbalisté ve svém třetím utkání na mistrovství Evropy podle očekávání podlehl Španělsku 39:60.
Čeští basketbalisté prohráli se Španělskem o 21 bodů
Čeští basketbalisté prohráli se Španělskem o 21 bodů | Foto: ČTK

Praha - Čeští basketbalisté ve svém třetím utkání na mistrovství Evropy podle očekávání podlehl Španělsku 39:60, když o výrazné porážce rozhodla především pokažená poslední čtvrtina.

V ní Češi nastříleli pouhé dva body, přestože v pasáži okolo přelomu poločasů se drželi na dostřel.

"Pro nás to byl speciální moment hrát proti tak skvělému týmu. Do obrany jsme vložili hodně úsilí. Ta je dobrá. Náš problém byl dnes v útoku. Nebyli jsme schopní proměňovat střely, byli jsme příliš nervózní, i když nevím proč," řekl po utkání trenér Pavel Budínský.

Klíčový zápas v boji o postup Čechy čeká v neděli večer s Gruzií, která po dramatickém boji podlehla domácím Slovincům 68:72.

Špatný úvod Čechy neskolil

V sestavě českého týmu nechyběl ani lehce zraněný Satoranský, jenže také on v prvních minutách pouze přihlížel španělskému tlaku. Favorité sice v zakončení nijak neexcelovali, přesto si dokázali vybudovat až dvanáctibodový náskok.

Po tradičně špatném vstupu se však česká hra zlepšila. Opět se vyplatila pečlivá obrana a rychlé protiútoky, což rezultovalo v nadějné snížení na 18:20.

Na dosah se Češi drželi také ve třetí čtvrtině, na jejímž úvodu se obě mužstva střelecky hodně trápila. Desetibodový rozdíl před poslední pasáží dával ještě šanci na překvapivý zvrat, ovšem střelecká nemohoucnost a ztráta koncentrace v obraně dovolila Pyrenejcům svou výhru v klidu pojistit.

Mistrovství Evropy basketbalistů ve Slovinsku:

Skupina C (Celje):

ČR - Španělsko 39:60 (7:18, 25:33, 37:47)
Nejvíce bodů: Veselý a Pumprla po 7, Benda 6, Satoranský a Bartoň po 5 - Fernández 14, Rubio 10, Llull 8, Claver 6. Fauly: 14:13. Trestné hody: 8/6 - 13/10. Trojky: 3:6.

Chorvatsko - Polsko 74:70 (41:32)

Slovinsko - Gruzie 72:68 (44:32)

1. Slovinsko 3 3 0 212:197 6
2. Španělsko 3 2 1 197:157 5
3. Chorvatsko 3 2 1 191:214 5
4. Gruzie 3 1 2 228:216 4
5. Česká republika 3 1 2 168:190 4
6. Polsko 3 0 3 205:227 3