Nezdary biatlonistů pokračují. Nejlepší byl devatenáctý Moravec

6. 12. 2015 11:38
Českým biatlonistů se nepovedl ani třetí individuální závod sezony. Ve švédském Östersundu ve stíhacím závodě na 12,5 kilometrů se nejvýš umístil Ondřej Moravec, který skončil devatenáctý, Michal Šlesingr dojel hned za ním na dvacátém místě. Závod stylem start-cíl opanoval suverén Martin Fourcade.
Ondřej Moravec v cíli dnešního stíhacího závodu.
Ondřej Moravec v cíli dnešního stíhacího závodu. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Östersund - Českým biatlonistů se nepovedl ani třetí individuální závod sezony. Ve švédském Östersundu ve stíhacím závodě na 12,5 kilometrů se nejvýš umístil Ondřej Moravec, který skončil devatenáctý, Michal Šlesingr dojel hned za ním na dvacátém místě. Závod stylem start-cíl opanoval francouzský suverén Martin Fourcade a zapsal si už jednačtyřicátý triumf kariéry.

Závod jsme sledovali v onli reportáži ZDE.

Druhý skončil Němec Arnd Peiffer a třetí další Francouz Quentin Fillon-Maillet. Nejmladší český reprezentant Michal Krčmář neudržel třinácté místo ze sprintu a skončil na 24. pozici. V celkovém pořadí SP je ale zatím nejlepším českým závodníkem. Ostatní dva Češi nebodovali, 42. skončil Tomáš Krupčík a 56. Jaroslav Soukup.

"Spokojenost to být nemůže. Kdyby to bylo do patnáctky, desítky, tak by to tomu závodu slušelo. Šlesingr to měl blízko, ale chyby na poslední položce se neodpouští. Moravec zastřílel dobře, ale s tou ztrátou ze sprintu to bylo těžké. Pro Krčmáře jsou to nové situace, jede blízko desítky a pak přijdou zbytečné chyby. Nebylo to ale nejhorší z jeho pohledu," zhodnotil závod pro Českou televizi šéftrenér Ondřej Rybář.

SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):

Muži - stíhací závod (12,5 km): 1. M. Fourcade (Fr.) 31:22,4 (3 trestné okruhy), 2. Peiffer (Něm.) -35,1 (1), 3. Fillon Maillet (Fr.) -55,2 (2), 4. T. Bö -56,9 (2), 5. Svendsen (oba Nor.) -59,0 (3), 6. Doll (Něm.) -1:01,6 (3), 7. Malyško -1:05,7 (1), 8. Garaničev (oba Rus.) -1:09,7 (0), 9. Pidručnyj (Ukr.) -1:11,7 (2), 10. Smith (Kan.) -1:15,1 (3), ...19. Moravec -2:01,5 (1), 20. Šlesingr -2:07,9 (3), 24. Krčmář -2:18,3 (3), 42. Krupčík -3:32,4 (4), 56. Soukup (všichni ČR) -4:59,6 (4).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 140 b., 2. Björndalen (Nor.) 138, 3. Maillet Fillon 134, 4. Svendsen 119, 5. Peiffer 108, 6. Eder (Rak.) 87, ...24. Krčmář 45, 28. Šlesingr 38, 36. Moravec 29, 53. Soukup 13, 62. Krupčík 3.

13:30 stíhací závod žen na 10 km.