Neuvěřitelné. Boxer, jehož označili za mrtvého, žije. V ringu skonal jeho bratranec

Sport Sport
25. 9. 2019 10:13
Té zprávě se ani nechce věřit. Bulharský boxer Isus Veličkov, který měl podle zpráv médií zemřít o víkendu při zápase v Albánii, žije. V ringu skonal jeho bratranec Boris Stančov, který boxoval pod jménem svého příbuzného.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Freeimages/andysteel

Informace o tom, že o víkendu nepřežil profesionální duel Isus Veličkov, obletěla svět. 

Na oficiální webové stránce vyjadřovala rodině soustrast i boxerská federace WBC. "WBC a její prezident Mauricio Suleiman smutní nad skonem 21letého bulharského bojovníka Isuse Veličkova. Přestože ringoví lékaři udělali vše pro záchranu jeho života, smrt nastala téměř okamžitě. Celá WBC je s Veličkovovou rodinou v této smutné chvíli a hlubokém zármutku," stálo v prohlášení.

Jenže smutný příběh má bizarní pokračování.

Veličkov totiž žije.

Mužem, který skonal mezi provazy, je jeho bratranec Boris Stančov.

K těžko uvěřitelné záměně došlo proto, že Stančov čas od času používal boxerskou licenci svého příbuzného. "Boxoval s ní od roku 2018. Říkal, že to není problém, že o tom trenéři vědí," citovala bulharská média "zmrtvýchvstalého" Veličkova.

Nikdo nemohl tušit, že o víkendu dojde při galavečeru v albánském Skadaru k tragické události. V pátém kole se soupeř domácího bijce Ardita Murji, v té době považovaný za Veličkova, skácel v rohu k zemi poté, co dostal tvrdý úder do hlavy. Nepomohl bleskový zákrok přítomného doktora ani převoz do nemocnice. Podle informací médií podlehl srdeční zástavě.

Předpokládá se, že Stančov vstupoval do ringu pod několika různými jmény. Nejspíš proto, aby si vylepšoval svou bilanci výher a proher. Bulharská boxerská federace už vyšetřuje, jak přesně k záměnám identit docházelo.

Spekuluje se, že vedle licence Stančov používal i lékařské záznamy svého bratrance, proto není známo, v jakém zdravotním stavu k zápasu nastoupil.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Běloruská policie při nedělních demonstracích proti režimu Alexandra Lukašenka zatkla 442 lidí

Běloruská policie při nedělních protestech v zemi zatkla celkem 442 lidí, z nichž 266 zadržela v hlavním městě Minsku. Ve vazbě je jich do verdiktů ve správních řízeních kvůli narušení veřejného pořádku zatím drženo 330. Informoval o tom zpravodajský server Tut.by s odvoláním na údaje poskytnuté dnes ministerstvem vnitra.

V Bělorusku se konají demonstrace od prezidentských voleb z 9. srpna, které podle úřadů pošesté vyhrál Alexandr Lukašenko se ziskem více než 80 procent hlasů. Hodně Bělorusů je přesvědčených, že tento výsledek je zfalšovaný, a opozice, stejně jako EU, ho neuznává. Demonstrace, jejichž účastníci požadují odchod Lukašenka, vládnoucího už 26 let, a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

V neděli se v Minsku a řadě dalších měst opět konaly velké protesty. Zpravodajové ruských sdělovacích prostředků odhadli účast jen v běloruské metropoli na 50 000 až 70 000 lidí. Běloruské ministerstvo vnitra tvrdilo, že účastníků bylo v Minsku nejvýše 18 000 a že jejich počet v celé zemi se celkem pohyboval kolem 20 000.

Zdroj: ČTK
Další zprávy