Neuvěřitelná Vonnová! Včera jí tahali krev z kolene, teď vede kombinační závod

Sport ČTK Sport, ČTK
28. 2. 2016 13:40
Navzdory poraněnému kolenu vede americká hvězda Lindsey Vonnová po superobřím slalomu kombinační závod na Světovém poháru v Andoře.
Lindsey Vonnová.
Lindsey Vonnová. | Foto: Reuters

Soldeu (Andorra) - Navzdory poraněnému kolenu vede americká hvězda Lindsey Vonnová po superobřím slalomu kombinační závod na Světovém poháru v Andoře. Po pádu v sobotním super-G přitom skončila v nemocnici. Po punkci nicméně oznámila, že situace není tak zlá a dnes opět všechny lyžařky deklasovala.

Na odstraňování pořádné porce krve z kolene Vonnové se můžete podívat zde:

Drained my knee a few times and it's feeling a little better. Going to go up on the hill and see how it feels. Wish me luck!!

Video zveřejněné uživatelem Lindsey Vonn (@lindseyvonn),

Vonnová bojuje o pátý velký křišťálový glóbus se Švýcarkou Larou Gutovou, která je po kombinačním super-G na pátém místě. Na vedoucí Američanku ztrácí 43 setin.

Po sobotním pádu lékaři Vonnové odstranili z levého kolena krevní sraženinu. Majitelka řady medailí a vítězka rekordních 76 závodů SP už pár hodin po zranění avizovala dnešní start a po ranní prohlídce trati ho potvrdila. Do kombinace odstartovala s číslem 20 a první pozici už nikomu nepustila.

Kateřina Pauláthová figuruje po super-G na 41. místě, Klára Křížová je hned za ní. Start slalomu je naplánován na 14:30.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy