Neuvěřitelná Vonnová! Včera jí tahali krev z kolene, teď vede kombinační závod

Sport ČTK Sport, ČTK
28. 2. 2016 13:40
Navzdory poraněnému kolenu vede americká hvězda Lindsey Vonnová po superobřím slalomu kombinační závod na Světovém poháru v Andoře.
Lindsey Vonnová.
Lindsey Vonnová. | Foto: Reuters

Soldeu (Andorra) - Navzdory poraněnému kolenu vede americká hvězda Lindsey Vonnová po superobřím slalomu kombinační závod na Světovém poháru v Andoře. Po pádu v sobotním super-G přitom skončila v nemocnici. Po punkci nicméně oznámila, že situace není tak zlá a dnes opět všechny lyžařky deklasovala.

Na odstraňování pořádné porce krve z kolene Vonnové se můžete podívat zde:

Drained my knee a few times and it's feeling a little better. Going to go up on the hill and see how it feels. Wish me luck!!

Video zveřejněné uživatelem Lindsey Vonn (@lindseyvonn),

Vonnová bojuje o pátý velký křišťálový glóbus se Švýcarkou Larou Gutovou, která je po kombinačním super-G na pátém místě. Na vedoucí Američanku ztrácí 43 setin.

Po sobotním pádu lékaři Vonnové odstranili z levého kolena krevní sraženinu. Majitelka řady medailí a vítězka rekordních 76 závodů SP už pár hodin po zranění avizovala dnešní start a po ranní prohlídce trati ho potvrdila. Do kombinace odstartovala s číslem 20 a první pozici už nikomu nepustila.

Kateřina Pauláthová figuruje po super-G na 41. místě, Klára Křížová je hned za ní. Start slalomu je naplánován na 14:30.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Lidé v květnu utráceli hlavně za nepotravinářské zboží, tržby obchodníků stouply o dvě procenta

Tržby obchodníků v Česku v květnu po očištění stouply meziročně o dvě procenta, meziměsíčně byly vyšší o 11,6 procenta. Dařilo se hlavně prodejcům nepotravinářského zboží. Naopak méně lidé utráceli za pohonné hmoty. Ve středu o tom informoval Český statistický úřad.

Bez očištění o kalendářní vlivy se květnové tržby snížily meziročně o 0,7 procenta. Letošní květen měl o dva pracovní dny méně než stejný měsíc loňského roku.

"Pokles tržeb zaznamenal prodej pohonných hmot a prodej potravin, naopak prodej nepotravinářského zboží se meziročně zvýšil o 2,6 procenta," uvedla ředitelka odboru statistiky služeb ČSÚ Marie Boušková. Vyšší tržby podle ní vykázal zejména prodej prostřednictvím internetu a také prodej výrobků pro domácnost.

Další zprávy