Neuvěřitelná nehoda ve slovenské lize. Na hráče spadl reproduktor, rozbil mu hlavu

Sport Sport
3. 9. 2019 8:03
Bizarní incident doprovodil utkání slovenské ligy v házené mezi Košicemi a Slovanem Modra. Na hráče hostujícího týmu Ádáma Árokszállásiho totiž spadl během zápasu reproduktor. Pětadvacetiletý Maďar musel být s krvavým zraněním na hlavě ošetřen a s otřesem mozku zamířil do nemocnice.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Tým Modry držel v úvodu střetnutí s jednoznačným favoritem krok a dokonce chvíli vedl, v 18. minutě pak došlo k bizarní situaci. Na Árokszállásiho se zřítil reproduktor a zasáhl ho do hlavy. Maďarského házenkáře ošetřili přímo na palubovce lékaři, s tržnou ranou a otřesem mozku však musel zamířit do nemocnice.

"Nevím, co k tomu mám říct. V životě jsem nic podobného nezažil," citoval server kosice.korzar.sme.sk Miroslava Ochabu, trenéra Modry. "Mělo by to být na videu, určitě to budeme řešit," doplnil kouč.

"Ani já jsem nic podobného dosud neviděl. Doufám, že to nebude vážné zranění a on bude brzy v pořádku," popřál soupeři domácí házenkář Patrik Hruščák. "Něco takového by se určitě nemělo stávat. Taky bych nebyl nadšený, kdybych jel přes celou republiku a spadl by mi na hlavu reproduktor," přiznal autor šesti gólů při výhře 26:16.

"Lékaři nám oznámili, že došlo k úrazu, ale nevíme, jak byl vážný. Víme jen to, že by hráč měl být v pořádku," oddechl si prezident košického klubu Filip Fabišík.

Také on těžko hledal slova. "Především bych se chtěl omluvit hráči i celému klubu Modry. Bohužel, taková neštěstí se občas mohou přihodit. Hrozně nás to mrzí a uděláme všechno pro to, aby se nic podobného už neopakovalo," slíbil Fabišík.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy