Neumannová má problém, nikdo s ní nechce pracovat

čtk, spo
21. 8. 2007 19:09
Neumannová stále hledá manažery do svého štábu
Kateřina Neumannová
Kateřina Neumannová | Foto: Reuters

Liberec - Kateřina Neumannová, nová prezidentka organizačního výboru mistrovství světa v klasickém lyžování 2009 v Liberci,
stále nenašla manažery do svého štábu. 

V úterý pozvala do Liberce několik lidí, kteří se měli funkcí ujmout, většina z nich ale schůzku odmítla. Hlavní část klíčových funkcí zůstává téměř čtyři týdny po změně ve vedení organizačního výboru neobsazená.

Sekci sport bude dočasně řídit výkonný ředitel Marek Rejman. ČTK to řekl mluvčí šampionátu Zdeněk Soudný."Pozvání neodmítli úplně všichni, z pozvaných přišli dva a jeden se omluvil," uvedl.

Dále čtěte:

Pověřit Rejmana prozatím funkcí sportovního ředitele navrhl Petr Honzl, ředitel úseku běhu na lyžích Svazu lyžařů ČR. Svaz také přislíbil, že se bude podílet na výběru vhodných kandidátů pro obsazení ostatních pozic. Termín, do kdy by měl být organizační tým kompletní, přitom nezazněl.

Neumannová původně tvrdila, že nebude problém klíčové manažery nahradit. Protože se jí to ale nepodařilo, oslovila už koncem minulého týdne někdejší manažery, aby se do přípravy šampionátu znovu zapojili.

Ti jí však odpověděli, že nemají o další spolupráci zájem. Potom se na ně obrátil generální sekretář svazu lyžařů Norbert Pelc, a aby svému dopisu dodal váhu, připojil prosbu prezidenta Mezinárodní lyžařské federace Gian Franka Kaspera s výzvou, aby všichni udělali pro zdar mistrovství maximum.

Šestice někdejších manažerů dnešní setkání s Neumannovou ignorovala. Pelcovi a Kasperovi odpověděli, že jsou připraveni se do organizačního výboru vrátit.

Předpokladem je ale znovujmenování Romana Kumpošta do čela organizačního výboru a odchod některých nedávno dosazených, podle jejich názoru nekompetentních, osob. "Kumpošta považujeme za garanta úspěšného uspořádání MS," píší ve společném prohlášení.

Neobsazené je místo manažera běžecké i skokanské části, ředitele závodu v severské kombinaci i ve skoku a funkce jejich asistentů. Lidé z bývalého štábu tvrdí, že Neumannová náhradu v Česku nenajde. "K těmto funkcím je třeba nejvyšší kvalifikace FIS, získat ji představuje velice dlouhou a náročnou cestu," řekl ČTK někdejší mluvčí mistrovství Vladimír Zemánek.

Roman Kumpošt
Roman Kumpošt | Foto: Ondřej Roubínek

Neumannová bude muset podle něj sehnat odborníky v zahraničí, což bude drahé. Navíc to s sebou přinese jazykové a organizační problémy, vyplývající z toho, že nebudou znát prostředí, vztahy a místní podmínky.

Nová prezidentka organizačního výboru chtěla dostat zpět například manažera běžecké části Jakuba Vodrážku, ten ale ČTK řekl, že se mu nelíbil nestandardní způsob odvolání Kumpošta. Vadí mu také, že Neumannová v čele organizačního výboru mění fungující věci. "Obávám se upřímně o dobrý výsledek celé akce," prohlásil.

Soudný uvedl, že současný štáb nepovažuje situaci za krizovou a není kvůli neobsazeným místům zatím nijak nervózní. "Je to jedna priorit, které chce Neumannnová vyřešit," dodal.

Do začátku šampionátu zbývá 547 dní, sportoviště však musí být připravená již tuto zimu, aby se v nich mohly uskutečnit zkušební závody Světového poháru.

 

Právě se děje

Další zprávy