Neumannová dojela v Sapporu pátá

ČTK
19. 3. 2006 7:00
Sapporo - Norka Marit Björgenová vyhrála letošní ročník Světového poháru v běhu na lyžích. Stačilo jí k tomu čtvrté místo v dnešním závěrečném dílu v japonském Sapporu, kterým byl skiatlon na 2x7,5 km. Závod vyhrála Kanaďanka Beckie Scottová, jež v celkovém hodnocení ztratila na Björgenovou jen 16 bodů.

Česká běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová byla v Sapporu ve skiatlonu pátá a stejnou pozici obsadila i v celkovém hodnocení SP.

Obhájkyně celkového triumfu v SP Björgenová ve čtyřiadvaceti závodech napočítala 1036 bodů a k celkovému vítězství by jí dnes při vítězství Scottové stačila i sedmá pozice. Kanaďanka nasbírala za sezonu 1020 bodů, třetí v celkovém hodnocení Julia Čepalovová z Ruska nashromáždila 780 bodů.

Druhá byla v dnešním závodu další norská závodnice Kristin Steiraová, která na vítězku ztratila necelé dvě sekundy, třetí pozici obsadila s takřka půlminutovým mankem na první pozici Stehle Sachenbacherová z Německa. Česká běžkyně na lyžích a stříbrná žena z tohoto závodu na olympijských hrách Neumannová byla v cíli o 46,2 sekundy později než vítězka.

Pro Scottovou to byl poslední závod kariéry. "Přesně takhle jsem si to přála zakončit," prohlásila v cíli jednatřicetiletá Kanaďanka. "Bylo pro mě důležité vyhrát. Teď mohu v klidu odejít," prohlásila. "Jsem velice šťastná, i když každé loučení je těžké," dodala Scottová.

1. Scottová (Kan.) 45:35,0, 2. Steiraová (Nor.) -1,8, 3. Sachenbacherová (Něm.) -29,9, 4. Björgenová (Nor.) -42,3, 5. Neumannová (ČR) -46,2, 6. Ševčenková (Ukr.) -53,6, 7. Björnaasová (Nor.) -1:06,5, 8. Valbusaová (It.) -1:09,3, 9. Saarinenová (Fin.) -1:09,8, 10. Kowalczyková (Pol.) -1:09,9.

Celkově: 1. Björgenová 1036 bodů, 2. Scottová 1020, 3. Čepalovová (Rus.) 780, 4. Sachenbacherová (Něm.) 716, 5. Neumannová (ČR) 655, 6. Kuitunenová (Fin.) 636, ...68. Rajdlová 31, 79. Janečková 18, 93. Markelová (všechny ČR) 13.