Nespravedlivost by se neměla opakovat. Saganův případ přispěje k zavedení videa v cyklistice

ČTK Sport ČTK, Sport
22. 12. 2017 18:11
Kolize cyklisty Petera Sagana s Britem Markem Cavendishem stála slovenského jezdce Tour de France. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) Sagana ze závodu vyloučila, později svůj výrok změnila. Případ přispěl k tomu, že nově by po fotbale měly dohlížet kamery na regulérnost také v silniční cyklistice.
Tour de France, 4. etapa: Pád Marka Cavendishe po té, co ho srazil loktem Peter Sagan.
Tour de France, 4. etapa: Pád Marka Cavendishe po té, co ho srazil loktem Peter Sagan. | Foto: ČTK

Brusel - Po fotbalu bude video k posuzování sporných situací moci využívat i silniční cyklistika. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) chce podle belgického deníku Het Nieuwsblad příští rok nasadit zvláštního experta na rozbor videozáznamů při několika nejvýznamnějších závodech včetně všech tří Grand Tours.

K rozhodnutí o využití videa přispěla kontroverzní diskvalifikace Slováka Petera Sagana během letošní Tour de France.

Trojnásobný mistr světa Sagan byl označen za viníka pádu Marka Cavendishe v spurtérském souboji čtvrté etapy. Britský jezdec skončil v bariéře a se zlomenou lopatkou musel z Tour odstoupit. Saganova stáj Bora-hansgrohe se proti vyloučení své hvězdy okamžitě odvolala k UCI i CAS, ale neuspěla. Později UCI svůj postoj přehodnotila s tím, že šlo o neúmyslnou nehodu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy