Nesnáší zimu a ještě víc než atletiku miluje spánek, prozradili rodiče Usaina Bolta

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
20. 5. 2016 15:06
Od mala byl hyperaktivním dítětem. V mládí začal hrát kriket a dělat atletiku. Na střední škole však jeho kriketový trenér usoudil, že mladý Usain skvěle běhá a bude lepší, když se bude naplno věnovat jen atletice. Tak se začala psát sprinterská kariéra světového rekordmana a majitele deseti zlatých medailí z mistrovství světa Usaina Bolta.
Usain Bolt
Usain Bolt | Foto: Milan Kammermayer

Ostrava - Od mala byl hyperaktivním dítětem. V mládí začal hrát kriket a dělat atletiku. Na střední škole však jeho kriketový trenér usoudil, že mladý Usain skvěle běhá a bude lepší, když se bude naplno věnovat jen atletice. Tak se začala psát sprinterská kariéra světového rekordmana a majitele jedenácti zlatých medailí z mistrovství světa Usaina Bolta.

Jamajčan se dnes už poosmé představí na ostravské Zlaté tretře, poběží stometrovou trať. "Usain má Ostravu moc rád. Snad vydrží hezké počasí až do večera, on totiž chladno opravdu nesnáší," prozradili jeho rodiče Wellesley a Jennifer Boltovi.

Jak se vám líbí v České republice?

Je tady moc hezky. V Ostravě jsme už navštívili Dolní oblast Vítkovic, hornické muzeum a samozřejmě Bolt Tower (pozn. nástavba vysoké pece, sloužící jako kavárna a vyhlídková věž).

Je někde ve světě něco podobného pojmenováno po vašem synovi?

Není. Tedy aspoň o tom nevíme. Je to ale obrovská pocta.

Po poslední získané medaili Usain opravil ve vašem městě cesty. Je něco v plánu i po případném zisku cenného kovu z letošní olympiády?

Já doufám, že ano. Další silnice jsou u nás pořád hodně mizerné. Město asi čeká na další medaili (směje se).

Byl Usain od malička takový rychlík?

Ano. Byl velice hyperaktivní a živé dítě. Pořád byl venku. Od malička nepřemýšlel o ničem jiném než o sportu.

Je ale přece něco, co miluje víc než sport?

Je. Spánek. A naopak opravdu nesnáší zimu, déšť a špatné počasí. Proto se většinu času snaží pobývat na Jamajce.

Letos mu bude třicet let. Netlačíte ho do ženění?

Já jsem mu už řekl, že pokud se v dohledné době nedočkáme nevěsty, nějakou mu sám přivedu a vezme si ji (směje se).

 

Právě se děje

před 30 minutami

Bývalý kanonýr Henry bude trénovat v MLS Montreal

Bývalá francouzská fotbalová hvězda Thierry Henry se vrací jako trenér do severoamerické MLS. Mistr světa a Evropy podepsal dvouletou smlouvu s opcí s klubem Montreal Impact.

Dvaačtyřicetiletý Henry ukončil kariéru právě v MLS v dresu New York Red Bulls v roce 2014. Na loňském mistrovství světa byl někdejší kanonýr Arsenalu jako asistent trenéra Belgie, která skončila v Rusku třetí. Loni v říjnu převzal svůj bývalý klub Monako, ale už v lednu byl po pouhých dvou výhrách z 12 ligových zápasech propuštěn.

"Trénovat Montreal Impact je pro mě velká čest. Ligu dobře znám, zažil jsem v ní mnoho krásných momentů," uvedl Henry, jemuž se právě proti Montrealu dařilo ze všech týmů MLS nejvíce - v pěti zápasech mu vstřelil devět gólů.

Další zprávy