Neskutečný smolař. Fanoušek přišel kvůli míčku nejprve o chipsy a pak i o pizzu

Sport Sport
3. 5. 2019 7:01
Neskutečnou smůlu - anebo štěstí? - měl fanoušek při baseballovém utkání mezi týmy Los Angeles Dodgers a San Francisco Giants. Z atraktivního derby odešel se dvěma cennými suvenýry v podobě míčků, zato pořádně hladový.
Fanoušek baseballu při utkání Los Angeles Dodgers - San Francisco Dodgers
Fanoušek baseballu při utkání Los Angeles Dodgers - San Francisco Dodgers | Foto: Twitter

Byla to neuvěřitelná náhoda. Dvakrát totiž zamířil po odpalech míček mimo hřiště přesně do míst, kde se vyskytoval fanoušek v modrém dresu Dodgers. Jenže pokaždé se tak stalo v okamžiku, kdy si nesl jídlo.

Poprvé se to přihodilo chvíli poté, co si zakoupil chipsy s omáčkou. Právě se vrátil na své místo, a jak se snažil levou rukou čapnout míček, z pravé letěl pokrm z otevřeného jídelního boxu na zem.

Míček však se šťastným výrazem ve tváři ukořistil a ukazoval ho kamerám. Aby utišil prázdný žaludek, vydal se tentokrát pro pizzu. Tu však postihl úplně stejný osud.

Fanoušek se okamžitě stal hitem internetu. Společnost TickPick, která se zabývá prodejem vstupenek, dokonce vyhlásila, že odmění dvěma vstupenkami na příští zápas Dodgers toho, kdo hrdinu okamžiku pozná, další dvě věnuje samotnému fanouškovi. Snad se na dalším utkání i nají…

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Začíná vánoční čas, je první adventní neděle

Začíná vánoční čas, dnes je první adventní neděle. Na adventním věnci je čas zapálit první ze čtyř svíček. Dříve advent býval dobou duchovní přípravy na Vánoce, dobou rozjímání a dobročinnosti, nyní je pro značnou část lidí ale spíš obdobím nakupování dárků. Už podruhé advent ovlivní epidemie koronaviru a omezení, která mají šíření viru zpomalit. Vláda tento týden zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů.

Ještě před jejich zákazem mnozí organizátoři avizovali, že omezí kulturní program nebo nebudou slavnostně rozsvěcet vánoční stromy tak, aby zbytečně nelákali velké množství lidí. Plánovali ale otevření prodejních stánků i provoz dalších atrakcí či doprovodný program.

První adventní neděle se označuje železná, druhá bronzová, třetí stříbrná a čtvrtá zlatá. Slovo advent pochází z latinského adventus, tedy příchod. Pro křesťany první adventní neděle připomíná příchod Ježíše Krista. Věřící přinášejí věnce do kostela, kde je kněz požehná. I přes omezení mohou stále lidé přijít rozjímat na roráty, což jsou ranní mše ke cti Panny Marie. Začínají brzy ráno ještě za tmy a v některých kostelích jsou slaveny jen při svíčkách.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soubor Kupkových kreseb se bude v neděli na pražském Žofíně dražit za 25 milionů korun

Bez přítomnosti veřejnosti se dnes bude konat aukce výtvarného umění na pražském Žofíně. Galerie Kodl se tak rozhodla vzhledem ke zhoršující se situaci s pandemií nemoci covid-19. Po internetu či telefonu se tak budou sběratelům nabízet desítky položek, k nejvýznamnějším patří cyklus kreseb Františka Kupky vytvořených pro encyklopedii Člověk a Země, vydané ve Francii v letech 1904 až 1907. Cyklus se bude vyvolávat za 25 milionů korun.

Kupkovy kresby vznikaly na objednávku autora této šestisvazkové historie lidstva Élisée Recluse (1830 až 1905). Ten se v ní pokusil shrnout dějiny lidstva od prehistorických počátků až po tehdejší současnost kritickým pohledem, což mimo jiné dokládá předjímání ekologických témat nebo boj za práva zvířat. Soubor představuje nejrozsáhlejší a nejucelenější ilustrátorskou práci Františka Kupky z počátku 20. století, místy anticipující jeho abstraktní tvorbu.

Aukce nabídne i mnohé další autory 20. století, k dílům s vyvolávací cenou v několika milionech korun patří obrazy Emila Filly, Františka Foltýna, Václava Špály či Mikuláše Medka. Z poválečného období se skrze díla Františka Hudečka, Bohumíra Matala a Kamila Lhotáka představuje malba generace umělců ze Skupiny 42. Výjimečnou kolekci tvoří tři práce teprve nyní doceňované Běly Kolářové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy