Neskutečný finiš. Překážkář skočil do cíle šipku a stal se šampionem

Rudolf Černík
15. 5. 2019 10:36
Málo vídaný závěr měl závod na 400 metrů překážek na americkém univerzitním mistrovství. Šampionem se stal Infinite Tucker díky tomu, že do cíle skočil šipku.
Video: Youtube.com

V cílové rovince běželi bok po boku Tucker a jeho týmový kolega z texaské A&M univerzity Robert Grant. Dramatický souboj rozhodl nečekaný Tuckerův kousek.

Na posledních metrech se odrazil a střemhlav skočil do cíle. Díky tomu se stal nejen šampionem univerzitní Jihovýchodní konference, ale slavným po celém světě. Během chvíle nasbíraly na Youtube záběry jeho skoku přes deset milionů zhlédnutí.

"Nad desátou překážkou jsem zavřel oči. Když jsem je otevřel, viděl jsem za cílem svoji mamku. Tak jsem skočil, abych ji mohl obejmout," vysvětloval hrdina okamžiku s pusou od ucha k uchu důvod skoku.  "Dal jsem prostě do toho závodu všechno a cítil jsem, že se do cíle musím vrhnout celým svým tělem," doplnil později už vážně.

Poražený Grant nevěřil vlastním očím, co se vedle něj stalo. Pak však vzal prohraný souboj také s humorem. "Kdybych teď na kameru a mikrofon řekl, co si myslím, tak mě kouč Pat Henry vykopne z týmu," smál se Grant, jenž se pokusil kontrovat parakotoulem, ten ovšem přišel za cílem…

Takhle vypadala cílová fotografie:

Foto: Twitter
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté z NCOZ zadrželi na Moravě skupinu Ukrajinců podezřelou z vydírání

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zadrželi na jižní Moravě sedm členů ukrajinské organizované skupiny, kteří jsou podezřelí z vydírání, zejména Ukrajinců. Podle policie takto získali nejméně 2,5 milionu korun. Hlavním organizátorům hrozí více než deset let vězení. Informoval o tom mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Případ dozoruje Městské státní zastupitelství v Brně.

Policejní operace s krycím názvem Brigáda se uskutečnila minulý týden. Kriminalisté zadrželi čtyři muže a tři ženy. "Podle našich závěrů měli členové takzvané Luhaňské brigády dlouhodobě, zejména v Brně a Jihomoravském kraji, vysoce organizovaně a konspirativně páchat trestnou činnost, která se zaměřovala především na vydírání osob pocházejících z Ukrajiny," uvedl mluvčí.

Vydíraní museli podle policie pravidelně platit za takzvanou ochranu. Zadržení je zastrašovali a chtěli v nich vzbudit obavu o život, zdraví či majetek. Při domovních prohlídkách u zadržených policisté našli miliony korun v hotovosti a dvě střelné zbraně, které prozkoumají znalci.

Ze sedmi zadržených nakonec policisté obvinili šest lidí. Čtyři muži skončili ve vazbě, obviněni jsou z účasti na organizované zločinecké skupině a vydírání. Dvě ze zadržených žen podle policie minimálně 860 000 korun legalizovaly tím, že k převodům peněz poskytly své bankovní účty. Obviněné jsou z účasti na organizované zločinecké skupině a z legalizace výnosů z trestné činnosti. Stíhány jsou na svobodě. Ještě jeden podezřelý je v současné době neznámo kde, dodal Ibehej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy