Neskutečný finiš. Překážkář skočil do cíle šipku a stal se šampionem

Rudolf Černík
15. 5. 2019 10:36
Zdroj foto: Youtube.com Zdroj foto: Youtube.com
Málo vídaný závěr měl závod na 400 metrů překážek na americkém univerzitním mistrovství. Šampionem se stal Infinite Tucker díky tomu, že do cíle skočil šipku.
Video: Youtube.com

V cílové rovince běželi bok po boku Tucker a jeho týmový kolega z texaské A&M univerzity Robert Grant. Dramatický souboj rozhodl nečekaný Tuckerův kousek.

Na posledních metrech se odrazil a střemhlav skočil do cíle. Díky tomu se stal nejen šampionem univerzitní Jihovýchodní konference, ale slavným po celém světě. Během chvíle nasbíraly na Youtube záběry jeho skoku přes deset milionů zhlédnutí.

"Nad desátou překážkou jsem zavřel oči. Když jsem je otevřel, viděl jsem za cílem svoji mamku. Tak jsem skočil, abych ji mohl obejmout," vysvětloval hrdina okamžiku s pusou od ucha k uchu důvod skoku.  "Dal jsem prostě do toho závodu všechno a cítil jsem, že se do cíle musím vrhnout celým svým tělem," doplnil později už vážně.

Poražený Grant nevěřil vlastním očím, co se vedle něj stalo. Pak však vzal prohraný souboj také s humorem. "Kdybych teď na kameru a mikrofon řekl, co si myslím, tak mě kouč Pat Henry vykopne z týmu," smál se Grant, jenž se pokusil kontrovat parakotoulem, ten ovšem přišel za cílem…

Takhle vypadala cílová fotografie:

Foto: Twitter
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy