Neskutečný finiš. Hned sedm koní proťalo cíl najednou

Sport Sport
23. 11. 2020 15:10
Neuvěřitelný závěr nabídl jeden z dostihů v kalifornském Los Alamitos. Všech sedm účastníků dostihu proťalo totiž cíl najednou a vítěze určilo až pečlivé zkoumání cílové fotografie.

Krátké dostihové sprinty nejsou na evropských závodištích úplně obvyklé, v USA však patří k velmi oblíbeným právě i díky tomu, že kratší trať svědčí těsným a napínavým finišům.

I na tamní poměry byl ale sedmý dostih, který se běžel před týdnem na 400 yardů (365 metrů), neuvěřitelně vyrovnaný. Cílem totiž proběhlo všech sedm koní tak, že pouhým okem nebylo možné rozeznat, kdo vyhrál.

Cílová fotografie nakonec určila za vítěze koně jménem Corona Jumpim MRL, outsidera klání.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy