Neskutečný debut syna boxerské legendy. Soupeře zničil za šestnáct vteřin

Sport Sport
5. 11. 2019 7:45
Evander Holyfield, jeden z nejslavnějších boxerů historie, může být pyšný. Jeho syn Evan bravurně zvládl debut v profesionálním ringu.
Evan Holyfield slaví vítězství při svém profesionálním debutu
Evan Holyfield slaví vítězství při svém profesionálním debutu | Foto: Reuters

Evander Holyfield, kterého proslavil především souboj, v němž mu Mike Tyson ukousl kus ucha, má v rodině zdatného nástupce. Jeho syn Evan se ve dvaadvaceti letech postavil mezi provazy k profesionálnímu debutu.

Duel proti Nicku Winsteadovi trval v Las Vegas jen šestnáct vteřin. Mladý Holyfield totiž od úvodního gongu zasypal protivníka smrští tvrdých ran. O rok mladší Američan jim vůbec nebyl schopen čelit a brzy šel k zemi. Rozhodčí vzápětí duel technickým k.o. ukončil.

Podívejte se, jak Evan Holyfield složil soupeře:

Evan Holyfield přestoupil k profesionálům po více než osmdesáti odboxovaných amatérských zápasech, smlouvu podepsal se stejnou agenturou, která zastupovala i jeho otce. Ten si získal přezdívku The Real Deal (Skutečná dohoda), protože ho jako mistra světa uznávaly všechny konkurenční asociace.

Rozhodčí po šestnácti vteřinách nenechal pokračovat souboj, v němž Evan Holyfield poslal k zemi Nicka Winsteada
Rozhodčí po šestnácti vteřinách nenechal pokračovat souboj, v němž Evan Holyfield poslal k zemi Nicka Winsteada | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 34 minutami

Běloruské úřady zakročily proti kanálu Nexta, který informuje o protestech. Zařadily je na seznam extremistů

Běloruský soud rozhodl o zařazení informačního kanálu NEXTA-Live na sociální síti Telegram i jeho loga na seznam extremistických materiálů, informuje dnes agentura Belta s odvoláním na nejvyšší soud. Kanál, který na platformě Telegram podle agentury AFP sledují dva miliony lidí, vešel v poslední době do podvědomí především jako jeden z hlavních zdrojů informací o protirežimních protestech, které v Bělorusku vypukly po srpnových prezidentských volbách.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko je připraveno zmrazit počet jaderných hlavic, USA to vítají

Rusko je připraveno na rok zmrazit počet svých jaderných hlavic, pokud Spojené státy učiní totéž. Uvedlo to v úterý ruské ministerstvo zahraničí. Mělo by jít o součást ročního prodloužení stávající vzájemné odzbrojovací dohody, jejíž platnost vyprší v únoru. Washington ruské vyjádření přivítal a hlásí ochotu okamžitě začít jednat o dokončení úmluvy.

Šéf Kremlu Vladimir Putin minulý týden navrhl Washingtonu alespoň o rok bez jakýchkoli podmínek platnou dohodu prodloužit. USA však takový návrh bez závazku zmrazit počet jaderných hlavic označily za nepřijatelný.

Úterní prohlášení ruského ministerstva zahraničí ohlašující změnu stanoviska podle světových tiskových agentur znovu posiluje šance na to, že platnost posledního rusko-amerického paktu o kontrole strategických jaderných zbraní příští rok neskončí. Krok naznačuje, že propast mezi pozicemi dvou stran se zmenšila, píše agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy