Neporazitelné Golden State vyhrálo i dvacátý zápas sezony

3. 12. 2015 8:55
Basketbalisté Golden State Warriors dál posouvají rekord NBA, když po výhře 116:99 vyhráli už svůj dvacátý zápas v sezoně. Povedený večer také zažil Kobe Bryant.
Stephen Curry, hvězda Golden State
Stephen Curry, hvězda Golden State | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Golden State pokračují v nejlepším startu do sezony v historii NBA. Obhájci titulu vyhráli i dvacátý zápas, když zdolali Charlotte 116:99 i díky 40 bodům Stephena Curryho.

Nejužitečnější hráč minulého ročníků stihl dát 40 bodů za tři čtvrtiny. Ve třetí dvanáctiminutovce zlomil 28 body definitivně odpor Hornets a v poslední čtvrtině mohl odpočívat na lavičce. Alespoň 40 bodů za tři čtvrtiny nastřílel letos už počtvrté, ostatním hráčům v lize se to povedlo jen jednou. Navíc předvedl skvělou úspěšnost střelby z pole, když v klíčové třetí čtvrtině minul jediný z jedenácti pokusů. To vše před zraky svého otce, který je historicky nejlepším střelcem Hornets a nyní spolukomentuje zápasy pro místní televizi.

"Dvacet nula. To vůbec nezní reálně. V NBA je tolik skvělých týmů a skvělých hráčů, že to pořád nechápu. Nehrajeme vždycky úplně skvěle, ale nacházíme způsob, jak přesto vítězit," řekl Curry novinářům.

"Když mu to padá jako dneska, tak se po střele otáčí a běží rovnou do obrany. Ví, že to spadne do koše, jakmile míč opustí jeho ruku. Hrál ve svém rodišti před celou svou rodinou a je to nejlepší hráč ligy, tak se chtěl předvést," ocenil Curryho výkon trenér vítězů Luke Walton.

"Už dva roky ho není schopný nikdo ubránit. Prostě musíte doufat, že mine. A dneska ty střely dával," povzdechl si Nicolas Batum, který byl se 17 body lídrem Charlotte.

Bryant zazářil ve Washingtonu

Nejlepší utkání v sezoně odehrál Kobe Bryant a pomohl Los Angeles Lakers k nečekané výhře ve Washingtonu 108:104. Bryant dal v poslední čtvrtině 12 ze svých 31 bodů a jeho tým se rychle oklepal z potupné úterní porážky ve Philadelphii. Lakers po většinu zápasu vedli, a když se Wizards díky skvělému Johnu Wallovi vrátili do zápasu, rozhodl Bryant dvěma střelami v poslední minutě. Wall se blýskl 34 body a 11 asistencemi, ale v koncovce ztratil důležitý míč a Lakers z trestných hodů pojistili výhru. Julius Randle si za Lakers, kteří vyhráli po sedmi porážkách v řadě, připsal 15 bodů a 19 doskoků.

"Myslel jsem, že mě všichni nesnášejí. Bylo to vážně skvělé přijetí a nalilo nám do žil novou energii po včerejší prohře," ocenil Bryant fanoušky ve Washingtonu, kteří mu v jeho poslední sezoně dlouho a hlasitě tleskali.

San Antonio hladce zdolalo Milwaukee 95:70 a vyhrálo doma i podesáté v sezoně. Nejvíce k tomu přispěl Tim Duncan, který za pouhých 19 minut dal 16 bodů a doskočil deset míčů.

Los Angeles Clippers hrají bez Chrise Paula a v první čtvrtině zápasu s Indianou se jim zranil i J.J. Redick, který odstoupil kvůli pochroumanému kotníku a jeho tým si připsal další porážku. Nepomohl ani nejlepší výkon v sezoně letní posily Lance Stephensona, který dal 19 bodů stejně jako Blake Griffin. Na druhé straně vedl šest dvouciferných střelců Paul George s 31 body a 10 doskoky.

Výsledky NBA:

Atlanta - Toronto 86:96, Charlotte - Golden State 99:116, Chicago - Denver 99:90, Detroit - Phoenix 127:122 po prodl., Houston - New Orleans 108:101, LA Clippers - Indiana 91:103, New York - Philadelphia 99:87, San Antonio - Milwaukee 95:70, Washington - LA Lakers 104:108.