Král Chabib uškrtil i Američana. Neslavil, padl v slzách a řekl, že bez otce končí

av av
25. 10. 2020 8:43
Ani v devětadvacátém duelu kariéry nenašel král lehké váhy organizace UFC Rus Chabib Nurmagomedov přemožitele. Šampion smíšených bojových umění po dalším dominantním výkonu "uškrtil" Američana Justina Gaethjeho, propukl v pláč, hodil rukavice na podlahu a emotivně ohlásil, že končí kariéru.
Chabib Nurmagomedov.
Chabib Nurmagomedov. | Foto: Reuters

"Je to můj poslední zápas v UFC. Končím coby šampion lehké váhy, jednička napříč vahami, s bilancí 29:0. Nebude žádný třicátý zápas, dal jsem totiž slib," soukal ze sebe nový světový šampion bez ohledu na váhový limit.

Sliby to byly hned dva. Oběma rodičům.

Svému nedávno zesnulému otci Abdulmanapovi slíbil, že bez něj nikdy bojovat nebude. Matce pak, že právě duel s Gaethjem bude jeho poslední.

"Važme si svých rodičů, buďme jim nablízku. Buďme tu pro ně, protože nikdy nevíme, co bude zítra. Zůstal mi jediný rodič, maminka. Chci jí teď věnovat více času než dosud," pronesl dvaatřicetiletý bijec, který za zápas vydělal 10 milionů dolarů, suverénně nejvyšší garantovanou výplatu v historii UFC.

Gaethje v prvním kole dokázal zasadit velkému favoritovi pár úderů, dokonce s ním lehce otřásl, už závěr první pětiminutovky ale naznačil, kde se bude rozhodovat. Na zemi.

Nurmagomedov dostal Američana poprvé na záda a tím jako by jeho osud zpečetil.

V prvním kole ještě pokus o páku Gaethje s vypětím všech sil ubránil, ve druhém kole šel ale rychle znovu na zem. A tentokrát už neměl nejmenší šanci.

Rus vzal soupeře do nemilosrdné páky a rozhodčí s ukončením duelu váhal tak dlouho, že Gaethje na moment ztratil vědomí.

Nurmagomedov, přezdívaný "Orel" se neoddal žádným epickým oslavám, naopak propukl v pláč a dostalo se mu útěchy od soka, jenž se mezitím probral. Vzájemný respekt si oba bojovníci ostatně vyjádřili i v pozápasových rozhovorech.

"Děkuju moc, Justine. Když jsem měl v roce 2016 problémy, hodně jsi mi mohl. Děkuju ti bratře, jsi skvělý člověk a dobře vím, jak se staráš o své blízké," řekl Nurmagomedov již bez rukavic, které ležely symbolicky odhozené na podlaze oktagonu.

 

Právě se děje

Další zprávy